Kontenjanı olmayan okula nakil olmak

Ardakemal6134

Hectopat
Daha fazla  
LGS puanım 354 yüzdelik dilimim %24. OBP ile bir Anadolu lisesini kazandım ama mesleğe nakil olmak istiyorum. Amma velakin kontenjan bitti, okulun puanı 270 küsur. Çıkmazsa girmek için yapabileceğim ekstra bir şeyler var mıdır?

LGS puanım 354 yüzdelik dilimim %24. OBP ile bir Anadolu lisesini kazandım ama mesleğe nakil olmak istiyorum. Amma velakin kontenjan bitti, okulun puanı 270 küsur. Çıkmazsa girmek için yapabileceğim ekstra bir şeyler var mıdır?
bende liseye geçtim, evet var. okul açıldıktan sonra her ay sonu istediğin okula gidip nakil başvurusu yapacaksın. bunu her ay kovalicaksın. elbet geçersin okula.

Yok. OBP'li Anadolu lisesine gideceksiniz. Ama bir tane daha nakil şansı var diye biliyorum. Okulda da yapabilirisiniz.

Merkezi yerleştirmelerde puan üstünlüğüne göre sıralama yapıyorlar, nakil alırken bundan başka bir şeye bakmazlar, kontejan ne kadarsa o kadar. Eğer OBP ile alan okula nakil almak isteseydin puanın ve adresin üstünlük sağlayacaktı, yine ikametkah vb. değiştirerek bir torpil sağlayabilirdin kendine fakat merkezi yerleştirmede şansını denemekten başka bir yol yok.

Geri
Yukarı