Kontenjanı olmayan okula gidilebilir mi?

81 okulunki benimki 77 yanlış söylemişim kusura bakmayın.
Ben Ağustos'ta geçtim kontenjan yoktu 1 kişilik yer açıldı ve direk ben geçtim. Burada önemli olan eğer istediğin okuldan puanı daha yüksek 3-4 okul varsa muhtemelen daha yüksel puanlı olan okula geçen olacaktır. yani kontenjan açılacaktır tahminimce puan farkı da bence çok önemli değil bir arkadaşım 78 puanla alan okula 54 puanla girdi kontenjan boştu ve kimse nakil yapmamış. Yani diyeceğim bu biraz şans işi kesin konuşmak yanlış olur ama bence 2-3 nakil denemen de geçersin okula. bildiğim kadarıyla eylülün sonuna kadar haftalık nakiller devam ediyor.

Bir şey daha OBP'nin yettiği okulun kontenjanı dolu olursa.
Dolu olursa zaten sistem nakil yapmana izin vermez yani boşalana kadar beklemen lazım.

1. Kontenjan açılması lazım-ki şuan dolu-.
2. Obp puanınız liseye uymuyor ama yinede obp ile aldıkları için belli olmaz.
3. Kontenjan açılınca müdürün onaylayıp onaylamamasına bağlı.
Müdürle alakası yok artık okullar nakillere hiçbir şekilde karışamıyor her şey sistemden ileriyor. Yani bir okulda 5 kişilik yer açıldı ilk önce kayıt alanında olup olmadığına bakılıyor ve nakil yaptırmak isteyen en yüksek puanlı 5 öğrenci alınıyor müdür sadece seçilen öğrencinin kaydını yapıyor.

Dolu olursa zaten sistem nakil yapmana izin vermez yani boşalana kadar beklemen lazım.

Müdürle alakası yok artık okullar nakillere hiçbir şekilde karışamıyor her şey sistemden ileriyor. Yani bir okulda 5 kişilik yer açıldı ilk önce kayıt alanında olup olmadığına bakılıyor ve nakil yaptırmak isteyen en yüksek puanlı 5 öğrenci alınıyor müdür sadece seçilen öğrencinin kaydını yapıyor.
milli egitim müdürlügü bu durama el atabiliyormu

milli egitim müdürlügü bu durama el atabiliyormu
İsterlerse tabi ki de el atabilirler am senin bilmen gereken şey şu eğer okulunda 3 kişilik yer açılır ve sen sıralamada en az 3 olursan girersin kimse senin okula girmeyeni engelleyemez önemli olan boş kontenjan açılması ve senin yeterli sıralamaya girebilmen. Birde merak ettim kaçıncı sınıfsın çünkü 11-12. sınıfta nakil oranları devletten devlet okuluna biraz daha düşüyor.

İsterlerse tabii ki de el atabilirler am senin bilmen gereken şey şu eğer okulunda 3 kişilik yer açılır ve sen sıralamada en az 3 olursan girersin kimse senin okula girmeyeni engelleyemez önemli olan boş kontenjan açılması ve senin yeterli sıralamaya girebilmen. Bir de merak ettim kaçıncı sınıfsın çünkü 11-12. sınıfta nakil oranları devletten devlet okuluna biraz daha düşüyor.

9'a yeni geçtim milli egitimden tanıdığımız 1-2 hafta beklesin dedi ama tam anlamadık.

9'a yeni geçtim milli egitimden tanıdığımız 1-2 hafta beklesin dedi ama tam anlamadık.
Tanıdık varsa dert etme bir şekilde hallederler artık her şey 2 selama bakıyor. Sen yine de kontenjan açıldıkça başvuru yapmaya devam et. ( eylülden sonra nakiller ayda bir olmaya başlayacak (ama ekim de olabilir tam emin değilim )

aynı şekilde ben de 9 da nakil denemiştim 2 kez ama olmamıştı şimdi 10'dan 11'e geçerken gidebildim istediğim okula. Birde OBP'yle alan daha yüksek puanlı başka okul olmadığı için kontenjan açılması çok zordu ama oldu bir şekilde o yüzden rahat ol kasma kendini her şey olacağına varır.

Geri
Yukarı