Konteyner ev için ısıtıcı tavsiyesi

Haydar Saplayan

Picopat
Daha fazla  
Dedem arsasına konteyner ev koydu ve orada yaşamaya başladı. Şimdilik UFO ile idare ediyor fakat UFO'nun çeşit çeşit sorunu var. Havayı kurutması, sadece önünü ısıtması vs.

Benim aklımda klima var. Hem kışa girerken ucuzlar diye düşündüm. Klima alternatifi bu daha iyi olur diyebileceğiniz bir tavsiyeniz var mı?

Evin boyutu 8 metreye 3 metre. Bir oda, salon ve banyo var.

Uzun süre kalacaksa yalıtım yapmalı. Klima yerine webasto olabilir.

Klima cidden en verimli, sağlıklı ve ekonomik yöntemlerden birisi ama yalıtımsız konteynerda ne kadar verimli olur bilemiyorum.

Alttan üstten yalıtımı var. Geçen ay yerlere yalıtım üzeri parke döşettim. Çatının üstüne kar, su birikmemesi için çapraz çatı yaptım. Araya izocam serdim. Dışına 4-5 kat yalıtım boyası atmayı düşünüyorum. Sorduğum ustalar yeterli olur dedi.

Alttan üstten yalıtımı var. Geçen ay yerlere yalıtım üzeri parke döşettim. Çatının üstüne kar, su birikmemesi için çapraz çatı yaptım. Araya izocam serdim. Dışına 4-5 kat yalıtım boyası atmayı düşünüyorum. Sorduğum ustalar yeterli olur dedi.
Kendinden yapışkanlı köpükler var. Duvarlara onlardan eklersen kusursuz olur. Dediğim gibi webasto kullanımı mantıklı gelmiyorsa klima taktır. Yaşlılar her daim üşüyebildikleri için ısıtma çözümünü soğuklar gelmeden çözmeye bak. 🙂

Kendinden yapışkanlı köpükler var. Duvarlara onlardan eklersen kusursuz olur. Dediğim gibi webasto kullanımı mantıklı gelmiyorsa klima taktır. Yaşlılar her daim üşüyebildikleri için ısıtma çözümünü soğuklar gelmeden çözmeye bak. 🙂

Çok teşekkür ederim hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı