Kontorland marka direksiyon seti "unknown device" olarak gözüküyor

kaqirhan

Centipat
Daha fazla  
Bitpazarından aldığım Kontorland marka direksiyon seti bilgisayarımda "unknown device" olarak gözüküyor.
Direksiyondan çıkan USB kablosu kopuktu başka bir kablo ile değiştirdim, ışığı yanıyor ama PC unknown device olarak görüyor.
Modelini bilmediğim için Driver'ini indiremiyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazın fotoğrafını çek Yandex de resimli arama yaparaktan modelini bulmaya çalış derim. Bir de USB kablosunu lehimledin mi yoksa konektörü mü vardı onunla kabloyu değiştirdin? Lehimlediysen datayı Power'a bağlarsan da unknown device diyebiliyor kimi zaman.

Bir şey söylemek zor. PCB üzerindeki lehimlerin birinin atması dahi cihazın çalışmasında problem çıkarabilir.

Değiştirdiğiniz kablo data kablosu mu peki? 4 adet kablo mu vardı içerisinde?

O kabloların ikisi güç diğer ikisi ise veri akışı için. Eğer bağlantıda yanlış yaptıysanız bilgisayar cihazı tanımaz.

Kırmızı = turuncu
Siyah = beyaz
Yeşil = mavi
Beyaz = yeşil
Şeklinde yaptım.

O kabloların ikisi güç diğer ikisi ise veri akışı için. Eğer bağlantıda yanlış yaptıysanız bilgisayar cihazı tanımaz.

Dosya Ekleri

• IMG_20230417_120435.jpg
    IMG_20230417_120435.jpg
    126,2 KB · Görüntüleme: 12
Kablolama yanlış sanırsam. Şu görsele göre tekrar yapın, bir bantla falan da sarıp birbirlerine değmelerini engelleyerek tekrar deneyin.

1681722649788.png

Kırmızı = turuncu
Siyah = beyaz
Yeşil = mavi
Beyaz = yeşil

Yaptım demişsiniz ya, bunun yerine şu şekilde yapacaksınız:

Siyah - Mavi
Yeşil - Kırmızı(Turuncu neyse işte)
Beyaz - Yeşil
Kırmızı - Beyaz

Kırmızı = turuncu
Siyah = beyaz
Yeşil = mavi
Beyaz = yeşil

Yaptım demişsiniz ya, bunun yerine şu şekilde yapacaksınız:

Siyah - Mavi
Yeşil - Kırmızı(Turuncu neyse işte)
Beyaz - Yeşil
Kırmızı - Beyaz

Dediklerini aynen uyguladım fakat PC'ye taktığımda direksiyon titremeye başlıyor. PC de gözükmüyor.

Öneri verebilecek birisi yok mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı