Konu açarken sistem özelliklerini belirtmek zorunlu olsun

Ribozom

Kilopat
Makaleler
1
Neredeyse 2 yıldır bunu konu sahibine söylemekten bıktım ve benim gibi bıkanlar da vardır. Özellikle Oyun Teknik Destek bölümünde adam sadece RAM boyutu belirtip şunu açar mı diye soruyor. Konu açma kısmına bu zorunluluk eklensin lütfen. @Recep Baltaş , @enes.wtp , @dogant , @Emre C .

Eğer biz konuyu açmadan silersek doğrusunu kim anlatacak? Bu konu burada açıldıysa doğrusunu anlatmak bize düşer.

Ayrıca zaten bu kurallarda yazıyor.

Kural 10:
PC'nizle ilgili bir soru soracaksanız sistemin bütün özelliklerini mutlaka yazın. Bilmiyorsanız AIDA64 gibi bir program ile öğrenin. Soru sorarken detaylı bilgi verin.

Eğer biz konuyu açmadan silersek doğrusunu kim anlatacak? Bu konu burada açıldıysa doğrusunu anlatmak bize düşer.

Ayrıca zaten bu kurallarda yazıyor.

Kural 10:
Konuyu açarken doldurulması zorunlu bir kutu konulsun veya 10. kural her konu açışında belirtilsin.

Bizim de beklediğimiz bu ama üyeler henüz bunu alışkanlık haline getiremedi. Sistem özelliklerini yazmayanlara uyarı verip konusunu onaylıyoruz.

Bu şekilde devam ederse uyarı süresi uzuyor.
Birisi bu kuralı öğrense bile diğeri bilmiyor yine boş bir konu açıyor. Cezaya rağmen yazmayanları söylemek bile istemiyorum.

Şöyle olsa, eklenebilir mi bilmiyorum fakat oyun teknik destek yaparken orada mesela:
'Ekran kartı:
İşlemci: '
vs. gelse iyi olabilir.
Seçmiyorlar, zorunlu olursa da kargaşa olabilir bilmeyen üyeler için.

Birisi bu kuralı öğrense bile diğeri bilmiyor yine boş bir konu açıyor. Cezaya rağmen yazmayanları söylemek bile istemiyorum.
Kimse kuralları okumuyor. Uyarı ala ala kuralları öğreniyorlar. Aslında bir kere okunsa çok faydalı olacak :)

Geri
Yukarı