Konu anlatımı sonrası soru çözmek ne kadar verimli olur?

720350

Picopat
Bu yıl ilk mezun senem. Her gün kütüphaneye ders çalışmaya gidiyorum. Sabah saat 8, akşam saat 5 arası çalışıyorum. Konu anlatımlı ders kitaplarım var onlardan konu çalışsam, sonra üstüne YouTube'dan o çalıştığım dersin ve konunun ders videosunu izlesem, sonra soru çözsem sizce bu yöntemle ders çalışsam ne kadar verimli olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu yıl ilk mezun senem. Her gün kütüphaneye ders çalışmaya gidiyorum. Sabah saat 8, akşam saat 5 arası çalışıyorum. Konu anlatımlı ders kitaplarım var onlardan konu çalışsam, sonra üstüne YouTube'dan o çalıştığım dersin ve konunun ders videosunu izlesem, sonra soru çözsem sizce bu yöntemle ders çalışsam ne kadar verimli olur?
şöyle söyliyim. ortaöğretim kpss ye çalışırken nerdeyse aynı programı yapmıştım sonuç olarak 96 aldım ve genç yaşıma rağmen bir işim ve hayat güvencem var

Müthiş verim alırsın hacım. Birçok konuda bu söylediğin yöntem uygulanıyor zaten. Örneğin bir kitap okumadan önce o kitabın konusuyla alakalı araştırma yapılması öneriliyor. Böyle sık bir programla ders çalışabiliyor olman senin hedeflerinin yüksek olduğu izlenimi uyandırdı bende. İnşallah istediğin bölümü kazanırsın.

Tabii ki yüksek verim alırsın ama sana önerim bir test kitabında örnek veriyorum matematikten mutlak değer konusundan 6 test varsa 3'ünü çöz üçünü bırak 1 hafta sonra dönüp o 3'ünü tekrar çöz böylece unutmamış olursun.

Tabii ki yüksek verim alırsın ama sana önerim bir test kitabında örnek veriyorum matematikten mutlak değer konusundan 6 test varsa 3'ünü çöz üçünü bırak 1 hafta sonra dönüp o 3'ünü tekrar çöz böylece unutmamış olursun.

Her dersten günlük 2-3 arası test çözüyorum zaten.

1 test 12 soru yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı