Konuk hesabını yöneticiye çevirme

Öncelikle hepinizie merhaba. Ben windows 8 işletim sitemine sahip notebookumun şifre sormasını engellemek için netplwizden bazı ayarlar yapmıştım. En son 8.1'e güncelledikten sonra şifre isteyince yine birşeyler değiştirmek istedim ve bir baktım herşeye girmek için "devam etmek için yönetici parolası girin ve evet e tıklayın" hatası aldım. Sonrada zaten yönetici hesabımı konuğa çevirdiğimi farkettim. Microsoft türkiyeye ulaştım bana üreticinin bir yönetici parolası koymuş olabileceğini söyledir. Sonra lenovoyla görüştüm ve koydukları bir yönetici parolası olmadığını söylediler. Bunun üzerine microsofta geri dönerek yine yardım istedim ama yönetici hesabında olmadığığım için elim kolum bağlı. Ne yerel diski bölüp yedek alıp sıfırlama yapabiliyorum nede istediğim şeylere ulaşabiliyorum. Bu yüzden sizin yardımınız benim için çok önemli. Bana admin hesabıma dönme konusunda yorumlarınızı bildirirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Microsoft türkiyeyle 4 defa felan görüştüm ama onların tek çözümü sistemi sıfırlamam. Ben sizden eğer bilginiz varsa yada bu sorunu yaşadıysanız hiç yedek alıp sıfırlamakla uğraşmadan bir çözüm rica ediyorum. Guest olarak ekstra bir admin açmak gibi bir yazılım veya programda önerirseniz çok iyi olur şimdiden teşekkürler.

Yabancı forumları falanda araştırıyorum bazı öneriler var. Ancak mantık olarak admini guest yaptığım için elim kolum bağlı. Yapacaklarım çok kısıtlı inşallah format ve yeni kurulum yapmadan sorunu hallederim. Cevaplarınız için çok teşekkürler.

Arama çubuğuna "netplwiz" yazıp Enter'a basın. Açılan peneceredeki aracı kullanarak yeni bir yönetici hesabı yaratın. Sonra çıkış yapıp bu hesapla girin ve diğer hesaba gerekli yetkiyi verin. Ya da PC'ye bir Microsoft hesabı ekleyin. MS hesapları yönetici hesabı olur genelde varsayılan olarak.

Arama çubuğuna "netplwiz" yazıp Enter'a basın. Açılan penceredeki aracı kullanarak yeni bir yönetici hesabı yaratın. Sonra çıkış yapıp bu hesapla girin ve diğer hesaba gerekli yetkiyi verin. Ya da PC'ye bir Microsoft hesabı ekleyin. MS hesapları yönetici hesabı olur genelde varsayılan olarak.
Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Ancak dediğiniz adımları izlemek için yine yönetici yetkisine sahip olmam lazım aksi halde "devam etmek için bir yönetici parolası yazın ve evete tıklayın" uyarısı alıyorum. Zaten yönetici olmadığım için orada yönetici parolası girmem için bir sekmede bulunmuyor, ama ben güvenli modda yeniden başlatma yaparak yönetici ve parolayı gireceğim bölümü buldum ancak benim belirlediğim herhangi bir yönetici parolası bulunmamakta. Bu konuda Lenovo Türkiye, Microsoft Türkiye gibi birçok yerden yardım aldım ancak cevapları (eğer 3.parti yazılımla düzelmezse) sistemimi yeniden kurmak. Lenovoda herhangi bir yönetici parolası belirlemediğine göre benim yönetici parolam ne olabilir?

Ayrıca konuk hesabımdan bir başka yolla çözüm bulma şansım var mıdır? Durumum gerçekten çok kötü konuk hesabında elim kolum bağlı ayrıca yedek almak için ekstra bir harici diskim yok beni masraftan kurtaracak çözümlerinizi şimdiden teşekkür ederek bekliyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 8 için password kırıcı yazılımları deneyin. Ben bu yazılımlardan birini denemiştim. Biosda bu yazılım üzerinden bilgisayarınızı çalıştırıyorsunuz. Yazılım silinmeyen ve şifresi 1234 olan yönetici hesabı oluşturuyordu. Adını şuanda hatırlayamıyorum ancak forumda adını bilen arkadaşlar vardır.
Ek olarak yedek almak için yandex disk veya docs.google'ı deneyebilirsiniz. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı