Konuları anlayıp ama sorularını çözememek

scarrmarcuz

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Bu yaz YKS sınavına gireceğim. Temelim kuvvetli sayılır. Ders videolarını izleyince eksiklerim varsa kapatabiliyorum. Ama soru çözmeye gelince o konu ile ilgili çok farklı sorular karşıma çıkıyor. Bu soruları yanlış yapınca motivasyonum düşüyor ve ders çalışma isteğim kaçıyor. Nasıl ders çalışmam gerektiğini ve nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilemiyorum. Bana yardımcı olabileceğinizi düşündüm. Şimdiden çok teşekkür ederim.

O konu ile ilgili çok farklı sorular karşıma çıkıyor.
Bu yüzden ders çalışıyorsunuz zaten dostum. Çözemesen de moralin bozulmasın, yeni soru tarzı gördüğün için sevinmelisin açıkçası.

Soru çözüm videolarını izle, kitapların uygulamaları ile yapamadığın soruların çözüm yolunu inceleme ama kitabın üstüne yazma. Ertesi gün tekrar dene.

Merhaba arkadaşlar. Bu yaz YKS sınavına gireceğim. Temelim kuvvetli sayılır. Ders videolarını izleyince eksiklerim varsa kapatabiliyorum. Ama soru çözmeye gelince o konu ile ilgili çok farklı sorular karşıma çıkıyor. Bu soruları yanlış yapınca motivasyonum düşüyor ve ders çalışma isteğim kaçıyor. Nasıl ders çalışmam gerektiğini ve nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilemiyorum. Bana yardımcı olabileceğinizi düşündüm. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Konu başlığı efsane.

Yanlış yaptığınız soruda neyi yapamadığınıza bakın.

Soruların çözümleri de ezberlenmez.
Bunu Matematik adına çok yapmaya çalışıyorlar hocam. Sonra Matematik yapamıyoruz oluyor, ezberlenecek ders değil ki Matematik. Kaldı ki şu son sınav sisteminde ezber yapmak eskisi kadar da işe yaramıyor. Mantığını ve konuyu öğrenmeleri bekleniyor.

Soru çözerek nerede hata yaptığını bulman gerek hatalarını hocalarına yapamadıklarını çözdürerek kapatabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı