Konuşacak konu bulamamak

CanVolteX

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İŞLEMCİ: 11. nesil İNTEL i5
RAM: 16gb DDR4
EKRAN KARTI: RTX3050 Tİ
ASUS TUF GAMİNG F15
Meslek
öğrenci
Herhangi biriyle buluştuğumda hatta telefonla mesajlaşırken bile konuşacak konu bulamıyorum. Sıkıcı bir insan olduğumu hissediyorum. Nasıl konuşacak konu bulabiliyorsunuz? Mesela 3'lü arkadaş grubumuz var. Buluştuğumuzda ikisi gayet güzel konuşuyor ama ben ara sıra konuşabiliyorum çünkü aklıma söyleyecek bir şey gelmiyor. Biriyle başbaşayken sanki ikimiz de yanlızmışız gibi konuşmuyoruz. 16 yaşımdayım nasıl konuşacak konu bulabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi biriyle buluştuğumda hatta telefonla mesajlaşırken bile konuşacak konu bulamıyorum. Sıkıcı bir insan olduğumu hissediyorum. Nasıl konuşacak konu bulabiliyorsunuz? Mesela 3'lü arkadaş grubumuz var. Buluştuğumuzda ikisi gayet güzel konuşuyor ama ben ara sıra konuşabiliyorum çünkü aklıma söyleyecek bir şey gelmiyor. Biriyle başbaşayken sanki ikimiz de yanlızmışız gibi konuşmuyoruz. 16 yaşımdayım nasıl konuşacak konu bulabilirim?
Siyaset.
Ekonomi.
Hava durumu.
Kız.
Para.
Money.
Cash.
Magazin.

Çok konuşmak iyi bir şey değil zaten. Dinleyen kişilerin daha azimli olduğu yorumu yapılır.

Yaşadığınız olayları anlatabilirsiniz. Onlara soru yönelterek konuyu açabilirsiniz. Örneğin şu şöyle oldu bu böyle oldu... gibisinden.

Belki özgüveniniz düşük olduğundandır.

Oyun oynuyorsanız oynadığınız oyunları, kitap okuyorsanız da okuduğunuz kitapları anlatabilirsiniz.

Hocam ilgilendiğim şeyler konuştuğum kişinin ilgisini çekmiyorsa o konuda kilitleniyor direkt.

Çok konuşmak iyi bir şey değil zaten. Dinleyen kişilerin daha azimli olduğu yorumu yapılır.

Yaşadığınız olayları anlatabilirsiniz. Onlara soru yönelterek konuyu açabilirsiniz. Örneğin şu şöyle oldu bu böyle oldu... Gibisinden.

Belki özgüveniniz düşük olduğundandır.

Olay anlatırken karşı taraf sıkılır düşüncesiyle anlatasım gelmiyor.

Hocam ilgilendiğim şeyler konuştuğum kişinin ilgisini çekmiyorsa o konuda kilitleniyor direkt.

Olay anlatırken karşı taraf sıkılır düşüncesiyle anlatasım gelmiyor.
Karşı tarafı düşünme hiçbir zaman. Kendini düşün. Bu konuya bak.

Karşı tarafı düşünme hiçbir zaman. Kendini düşün. Bu konuya bak.

Aynen kendisi değil karşısındaki konu açmalı
Güçlü olmalı, kimseyi umursamamalı, kendi olmalı.

@CanVolteX ironiyi anladığını varsayıyorum.

Son düzenleme:
Aynen kendisi değil karşısındaki konu açmalı.
Güçlü olmalı, kimseyi umursamamalı, kendi olmalı.

@CanVolteX ironiyi anladığını varsayıyorum.

Anladım hocam. O şekilde olsam egolu bir insan çıkar ortaya.

Yeni konular

Geri
Yukarı