Konuşma bozukluğu nasıl düzeltilir?

Recep34

Femtopat
Daha fazla  
Hepinize iyi günler 18 yaşındayım. Bende konuşma bozuklugu var. Kekeme değilim yavaş konuşuyorum. Bir de konuşurken duraklamalar şey demeler falan oluyor. Bende bu aralar konuşma bozukluğum biraz arttı bu aralar. Konuşurken bazı seslerde ve kelime sonlarında uzatmalar oluyor. Mesela geçen gün dershanede sınıfıma yeni edebiyat öğretmeni geldi tanıştık. Sıra bana gelince konuştum konuşurken duraksadım şey dedim sonra hoca derste hızlı yoklama aldı. Herkesin ismini hızlıca okudu herkes de rahatlıkla buradayım ded. İ sonra sıra bana geldi ben tam konusacakken kilitlendik. 1 kaç saniye duraklama oldu bende sonra öğretmen bana ismini mi unuttun dedi. Ben hayır dedim. Geçtim ama o an sanki başımdan aşağı kaynar sular döküldü gibi hissettim. İçimden keşke yerin 7 kat altına gitseydim de bu anı yaşamasaydım dedim. Kendi kendime sonra bir de ben konuşma bozukluğunu yenmek için 1 ay önce özel egitim ve rehberlik araştırma merkezinde eğitime başladım, her hafta cuma günleri oraya gidiyorum. Konuşma ve dil terapistinden eğitim alıyorum. Geçen hafta sabah kursta bekleme salonunda öğretmenimi bekledim, öğretmenin gelmedi. Sonra kalktım, oradaki danışman kadına öğretmenim geldi mi acaba, beni derse almadı diyecektim. Danışmaya gittim, tam konusacakken zorlandım, danışmana abla şey şey şey diye takılı kaldım. Sonra danışman kadın beni anlamadı bana biraz tuhaf baktı. Bu aralar konuşma bozukluğum biraz arttı ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı