Konya hayvan barınağından olumsuz görüntüler

Konyalı'dan her şey beklenir diyeceğim de bu kadarı da fazla. Birisi kediyi poşetin içine koyuyor. Birisi köpeğin kafasına kürekle vurup çekiyor. Birisi de aç bırakıp birbirini yedirttiriyor. Bunlar daha hayvanlara saygı göstermiyor. İnsanlara mı gösterecek?

Sadece Konya değil Ankara'da da bugün buna benzer olaylar yaşandı. Bu olayın böyle olacağı belliydi. Bu kadar hayvansever, prof, bilim insanı mühendis bakanlar vs 80milyon nüfus var ülkede bir tane mantıklı çözüm hazırlayıp planını programını sunup sonuca varan proje yok.

Ulan ben sokaktaki hayvanı sevmeye kıyamıyorum adamların yaptığına bak inşallah ailenizden çıkar Allah bin belanızı versin.

Köpeklerin diğer köpeği yediği görüntüyü yanlışlıkla gördüm. Muhtemelen rüyalarıma girecek çok korkunç bir görüntü. Bazıları hala "Barınaklarda toplayalım, öldürmek çok acımasız" diyor. Söyle bana köpeklerin birbirini açlıktan birbirini yiyerek mi ölmesini istersin, acı çekmeden ölmelerini mi?
Bı atom bombası patlatın da, siz de kurtulun biz de kurtulalım. Sanki suç belediyede değilmiş gibi bir de yazmış. Ben hepimizin anında toz haline dönerek ölmesini istiyorum kardeşim. Troll yorum falan da değil banlama mod.

Bir atom bombası patlatın da, siz de kurtulun biz de kurtulalım. Sanki suç belediye de değilmiş gibi bir de yazmış. Ben hepimizin anında toz haline dönerek ölmesini istiyorum kardeşim. Troll yorum falan da değil banlama mod.

Acı ama gerçek bir şey söyleyeyim bu barınak ve öldürmek veya öldürmemek konusunda. Şimdi uyutulmayan her köpek için 5 yıl sonra +50x köpek uyutulmak zorunda kalacak. Çünkü bunun çözümü yok. Devletimizin daha önemli işleri var neyse. Yani bunun bir çözümü olmayacak hiçbir zaman maalesef. Yani buraya kaynak ayırmak istemiyor devlet belli. Bilmiyorum mantık çerçevesinde köpeklerin uyutulması mantıklı geliyor çünkü ilerleyen yıllarda daha fazla köpeği öldürmek zorunda kalmayalım. Ama bu nedir yani köpeğe kürekle falan vuruyor. Bu direk vahşet yani. Nasıl bir mantık. Altı üstü bir iğne, ona bile bütçe ayırmıyor devlet. Gestapo'nun gözleri yaşlı.

Bir atom bombası patlatın da, siz de kurtulun biz de kurtulalım. Sanki suç belediye de değilmiş gibi bir de yazmış. Ben hepimizin anında toz haline dönerek ölmesini istiyorum kardeşim. Troll yorum falan da değil banlama mod.

Sanki diğer belediyelerde harika bir bakım var hayvanlara.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Görüntüler hiç iyi değil. Belediyeler böyle yaptıkça başıboş sokak köpeği sorunu çok zor çözülecek. Görüntüler sosyal medyada infial yarattı.

Vallahi ben sokakta olmalarına karşıyım, barınakta böyle bakıyorlarsa uyutmak ən iyisi.(bu öznel bir ifadedir ve kişiden kişiye değişir. Lütfen bunu aklınızda bulundurun.)

@Shinya Kogami

Hocam muhakeme doğru, hak veriyorum. Önüne geçilmeyen her üremeye yatkın ortam daha fazla köpek ve insanın yaşamını etkileyecek. Ama dediğiniz gibi uyutmak çözüm müdür bilemiyorum. Hükümet bütçe ayırmak istese -bknz: Diyanet- cok guzel ayırır, böyle bir sıkıntımız yok. Kısırlaştırıp aşısını yaptık diyelim, sonrasında ne yapılacak? Yine barınak mı? Artık kısırlaştığı ve saldırgan olmadığı(?) için sokağa mı salalım? Öldurelim mi? Gerçekten biri de oturup konuşmuyor, kimse çözüm üretmiyor. Yazık.

Geri
Yukarı