Konya'da eğitim uçağı düştü: 1 Şehit

Makaleler
7
Yer
Beyaz Saray, Washington, DC
Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan eğitim için havalanan Türk Hava Kuvvetleri'ne ait NF-5 tipi uçak, saat 12.51'de inişe geçtiği sırada bilinmeyen bir nedenle düştü.
Pilot Binbaşı Şükrü Gümüş, yere çarpma anından hemen önce paraşütle atladı.
Uçağın düştüğü nokta, üs bölgesindeki şantiye alanıydı ve pist onarım çalışması yapılıyordu. Burada iş makinesini kullanan Uzman Çavuş Ercan Güven'in şehit olduğu belirlendi. Yaralanan Sözleşmeli Er Furkan Öztürk ise tedaviye alındı. Yaralı pilot ve askerin sağlık durumlarını iyi olduğu öğrenildi.

Öte yandan Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Başsavcı Halil İnal'ın olay yerinde incelemelerde bulunduğu belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:
Olayla ilgili olarak soruşturma yapmak üzere iki Cumhuriyet savcısı ve 1 başsavcı vekili görevlendirilmiştir. Olay yerinde gerekli incelemeler yapılıp, olay tüm yönleriyle titizlikle incelenmektedir.

Şehidimize Allah'tan rahmet, sevenlerine sabır diliyorum.

Uçağın düşüş anı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Millî Savunma Bakanlığının olayla ilgili paylaşımı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

GIold1kW0AAWU-u.jpg

Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan eğitim için havalanan Türk Hava Kuvvetleri'ne ait NF-5 tipi uçak, saat 12.51'de inişe geçtiği sırada bilinmeyen bir nedenle düştü.
Pilot Binbaşı Şükrü Gümüş, yere çarpma anından hemen önce paraşütle atladı.
Uçağın düştüğü nokta, üs bölgesindeki şantiye alanıydı ve pist onarım çalışması yapılıyordu. Burada iş makinesini kullanan Uzman Çavuş Ercan Güven'in şehit olduğu belirlendi. Yaralanan Sözleşmeli Er Furkan Öztürk ise tedaviye alındı. Yaralı pilot ve askerin sağlık durumlarını iyi olduğu öğrenildi.

Öte yandan Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Başsavcı Halil İnal'ın olay yerinde incelemelerde bulunduğu belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

Şehidimize Allah'tan rahmet, sevenlerine sabır diliyorum.

Uçağın düşüş anı:
Millî Savunma Bakanlığının olayla ilgili paylaşımı:

Eki Görüntüle 2140884

Allah rahmet eylesin.

Yeni konular

Geri
Yukarı