Konya'da ekmek 3.5 TL oldu

Ben ucuza alacağım mı dedim şimdi ? Ülkede seçim denilen bir olay var değil mi ? Ben mi yönetiyorum ülkeyi de zihniyetimi suçluyorsun ? Ben 10 TL olmasını istiyorum bu halkın uyanması için artık. Zihniyetim bu.

Şu ülkeye gereçekten kaliteli muhalefet ve kaliteli muhalifler lazım. :(

Adam gerekirse ülke batsın ki Erdoğan gitsin kafasında! Ekmek 10 TL olunca iktidar değişince hemen sabahına 1 TL mi olacak sanıyon harbi harbi sen?

Şu ülke de kaliteli muhalefet olsa kaliteli siyaset yapsa kaliteli bir liderleri olsa emin ol şimdiye on kere iktidar değişirdi. Ama bu kadar olumsuzluğa rağmen muhalefet umut olamıyorsa azcık şapkayı önüne almak lazım. 12 yıl 10 seçim kaybet koltuğu bırakma. Üstüne Cumhurbaşkanlığına hazırlan. Sonra halk oy vermeyince ekmek 10 TL olsun Dolar 20 TL mazot 50 TL olsun ülke batsın ki biz iktidar olalım hayalleri kur!

@XFarcus saçma düşünürsen suçlarım tabii ki de. Hadi ekmeğin 10 TL olduğunu varsay, RTE gitti. Ee ekmek 10 lira olduktan sonra saniyesinde 1 TL mi olacak o ekmek? Arkada bırakacağı ekonomik zararı düşünemiyor musun? Kaldı ki daha ne kadar kötüye gideceksek...

Şu ülkeye gereçekten kaliteli muhalefet ve kaliteli muhalifler lazım. :(

Adam gerekirse ülke batsın ki Erdoğan gitsin kafasında! Ekmek 10 TL olunca iktidar değişince hemen sabahına 1 TL mi olacak sanıyon harbi harbi sen?

Şu ülke de kaliteli muhalefet olsa kaliteli siyaset yapsa kaliteli bir liderleri olsa emin ol şimdiye on kere iktidar değişirdi. Ama bu kadar olumsuzluğa rağmen muhalefet umut olamıyorsa azcık şapkayı önüne almak lazım. 12 yıl 10 seçim kaybet koltuğu bırakma. Üstüne Cumhurbaşkanlığına hazırlan. Sonra halk oy vermeyince ekmek 10 TL olsun Dolar 20 TL mazot 50 TL olsun ülke batsın ki biz iktidar olalım hayalleri kur!
Güzel dostum. Ekmek 20 kuruş olsun. Oldu mu ? Bir ülkenin kaderini vaazlara, tarikatlara bağlayan insanları iktidara getirirsen ve ısrarla her seçimde daha da fazla oy vererek daha güçlü bir şekilde iktidar olmasını sağlarsan 100 TL'de olsun isterim 200 TL'de. Sırf etnik kimliği yüzünden oy vermeyen insan var muhalefete. Bu iktidarı nasıl değiştirmeyi düşünüyorsunuz acaba ? Denemeden hiçbirşeyi bilemeyiz. Gidip 50 sene onceki ''CHP zamanını da biliyoruz'' deme sakın. O ağzına telefon sokulan amcadan farkın kalmaz. Değişime en çok sizin ihtiyacınız var. Bizim düşüncelerimiz senelerdir böyleydi zaten. Biz halkız, halk. Siyasetçilerin bize çalışması gerekirken, biz siyasetçilere çalışır olduk. Bunun sebebi de ''Şu ülkede kaliteli muhalefet yok'' diyen insanlar yüzünden oldu zaten. Madem öyle al kaliteli olan başta.

@XFarcus saçma düşünürsen suçlarım tabii ki de. Hadi ekmeğin 10 TL olduğunu varsay, RTE gitti. Ee ekmek 10 lira olduktan sonra saniyesinde 1 TL mi olacak o ekmek? Arkada bırakacağı ekonomik zararı düşünemiyor musun? Kaldı ki daha ne kadar kötüye gideceksek...
Dostum neyse sizinle bu konuda hiç tartışmayacağım. Daha kendi aramızda bile anlaşamıyorken ekmeğin 1 TL olmasını beklemek çok mantıklı haklısın.

@XFarcus ekmeğin 10 TL olmasını bekliyorsun ama her şeyi kötüye yorduğun gibi iyiye de yormak yok nedense. Tek derdiniz RTE gitsin de nasıl giderse gitsin, halka gelen zararın önemi yok. Şunu belirteyim, ben de gitmesini isteyenlerdenim ancak bunun cevabı sandıkta verilecek. Yok ekmek 10 lira olsun falan falan basit zihniyettir bu.

@XFarcus ekmeğin 10 TL olmasını bekliyorsun ama her şeyi kötüye yorduğun gibi iyiye de yormak yok nedense. Tek derdiniz RTE gitsin de nasıl giderse gitsin, halka gelen zararın önemi yok. Şunu belirteyim, ben de gitmesini isteyenlerdenim ancak bunun cevabı sandıkta verilecek. Yok ekmek 10 lira olsun falan falan basit zihniyettir bu.
Ben senin gibi seneler önce düşünüyordum. Düşüncene saygı duyuyorum ancak bu halkın oyle basit şeylerle uyanacağını zannetmiyorum. İyi sosyaller dilerim. Biz daha çok zam haberi duyarız.

Demek ki o kadar bıkmışız artık. Canımıza tak demiş bu milletin körlüğü. :) Bunlar senelerin hırsı yüzünden kurulan cümleler 10 TL olsun, 20 TL olsun. :)

@XFarcus kardeşim adam istersen benzin 50 lira olsun, ekmek 20 lira olsun gene RTE'ye oy atarım diyor. Bu zihniyeti değiştirmenin yolu da muhalefetin iyi iş yapmasından geçiyor. Muhalefet de anlamsız işlerle uğraşıyor iktidar olmamak için. Şu anlık bir Ümit Özdağ bey iyi gidiyor gibi halkın sorununu ele alarak çözmeye çalışıyor. Bir de ekonomi ile ilgili düzenlemeleri olursa yeni CB Ümit Özdağ olabilir.

1 şubat'ta 2 TL'den 2.5 TL'ye yükseltilmişti, şimdi 3.5 TL oldu. Eğer Konya'da bile 3.5 TL olduysa diğer şehirdekiler şimdiden 4.5-5 TL vermeye hazır olsun. Bunun nedeni tarla ve fabrikalar burada olduğu için nakliye ücreti yok denecek kadar az. Mazot(30 TL) fiyatı bu haldeyken kafadan dediğim fiyatlara satılacaktır.

Eki Görüntüle 1428425

İstanbul, Maltepe 5TL.

@XFarcus kardeşim adam istersen benzin 50 lira olsun, ekmek 20 lira olsun gene RTE'ye oy atarım diyor. Bu zihniyeti değiştirmenin yolu da muhalefetin iyi iş yapmasından geçiyor. Muhalefet de anlamsız işlerle uğraşıyor iktidar olmamak için. Şu anlık bir Ümit Özdağ bey iyi gidiyor gibi halkın sorununu ele alarak çözmeye çalışıyor. Bir de ekonomi ile ilgili düzenlemeleri olursa yeni CB Ümit Özdağ olabilir.
Güzel bir noktaya deyindin. Sana cevabım şu : biz burda bile 3-4 kişi farklı muhalifleri destekliyoruz. Birlik olamıyoruz. İktidar olamamamız çok normal değil mi? :)

Ayrıca o zihniyete hiçbirşey yapamazsın. Onlar dünyaya eşşek gelip eşşek gidecek olanlar.

Geri
Yukarı