Konya'da ekmek 3.5 TL oldu

@XFarcus farklı muhalifleri destekliyorsak da gene oyları bu kadar böldüren muhalefete sormak lazım bunu. Mantıklı işler yapsınlar, destekleyelim.
Ne yapsın mesela ? Sana göre Ümit Özdağ iyi değil mi ? Ümit Özdağ diyelim ki X ittifakının adayı oldu. Sırf aşırı milliyetçiliğinden ötürü oy atmayacak insan var bu muhalefette. Nasıl olacak şimdi. Bir muhalefet liderinin yada herhangi bir insana etnik kökeni yüzünden oy vermeyen insan benim gözümde zaten bu olanlara müstehaktır. Anlatabiliyor muyum acaba derdimi ben ? :)

En basitinden CHP halkın sorunlarına değinebilir. Halkın sorunları apaçık ortadayken ve KK iktidara geldiğinde adalete karışmayacağını belirtiyor ancak Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş'ı sürekli çıkaracağız diyor her açıklamasında. Bunu demeyebilir mesela. Halk aç, ne yapsın Kavala'yı Demirtaş'ı yahu? :D

Doğudan iki üç oy toplayacağım derken tam tersine batının nefretini kazanıyor. Batıdaki adamlar da gidip desteklemiyor. İstanbul Ankara gibi yerleri alınca kesin iktidar gözüyle bakıyorlar ancak korkarım ki böyle bakmaya da devam ettikleri sürece halk buna oy atmayacaktır.

12 yıldır CHP genel başkanlığı görevini yürüten KK Erdoğan'a karşı kaybettiği seçimlerin haddi hesabı yok. Halkı düşünüyoruz ediyoruz falan diyor da koltuğu bırakmaya da pek niyetli değil. Yıllarca seçim kaybettiler, yaptıkları beceriksizliklerin haddi hesabı yok.

En basitinden CHP halkın sorunlarına değinebilir. Halkın sorunları apaçık ortadayken ve KK iktidara geldiğinde adalete karışmayacağını belirtiyor ancak Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş'ı sürekli çıkaracağız diyor her açıklamasında. Bunu demeyebilir mesela. Halk aç, ne yapsın Kavala'yı Demirtaş'ı yahu? :D

Doğudan iki üç oy toplayacağım derken tam tersine batının nefretini kazanıyor. Batıdaki adamlar da gidip desteklemiyor. İstanbul Ankara gibi yerleri alınca kesin iktidar gözüyle bakıyorlar ancak korkarım ki böyle bakmaya da devam ettikleri sürece halk buna oy atmayacaktır.

12 yıldır CHP genel başkanlığı görevini yürüten KK Erdoğan'a karşı kaybettiği seçimlerin haddi hesabı yok. Halkı düşünüyoruz ediyoruz falan diyor da koltuğu bırakmaya da pek niyetli değil. Yıllarca seçim kaybettiler, yaptıkları beceriksizliklerin haddi hesabı yok.
Düşüncelerine saygı duyuyorum. Daha da fazla uzatmayalım :) Daha çok zam haberi alırız bu kafayla. Hiçbir şey değişmez bu ülkede. Şahsen bir an önce çıkıp gitmenin yollarını arıyorum. Buyursunlar onların olsun. Ben hayatımı kurtardıktan sonra bu cahil halkın yozlaşmasını anca çekirdeğimi alıp izlemekle yetinirim. Suriye gibi olmazsa sonumuz yada Hindistan gibi şaşırırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı