Kopan elektrik kablosuna yama nasıl yapılır?

RinDoChi

Hectopat
Makaleler
2
2 farklı kablo vardı monitörümün güç kablosunda bükülmeden kaynaklı iç kopukluk vardı bende başka kabloyla yama yaptım ama renkler tutmuyor. Acaba bir hata mı yaptım? Denemeye daha cesaret edemedim ayrıca yerleri yanlış olursa ne olur?

Dosya Ekleri

• IMG_20220519_160445_HDR.jpg
    IMG_20220519_160445_HDR.jpg
    126,9 KB · Görüntüleme: 79
  • IMG_20220519_160627_HDR.jpg
    IMG_20220519_160627_HDR.jpg
    89,4 KB · Görüntüleme: 101
2 farklı kablo vardı monitörümün güç kablosunda bükülmeden kaynaklı iç kopukluk vardı bende başka kabloyla yama yaptım ama renkler tutmuyor. Acaba bir hata mı yaptım? Denemeye daha cesaret edemedim ayrıca yerleri yanlış olursa ne olur?
Yerleri yanlış olursa sigorta atar. Monitör korumalı ise birşey olmamalı.

Yakında olan bir elektrikçiye göstermede fayda var bence. Eğer priz topraklıysa şalterler atar ama bilgisayara ne gibi bir zararı olur emin değilim. O yüzden bir elektrikçiye göstersen iyi olur.

Düzgünce lehimlemeniz ve makaron geçirmeniz lazım kablolara. Bu şekilde olmaz. Görselde soketin uçlarının ne anlama geldiğini yazdım. Hangi pine hangi kablonun denk geldiğini de ölçmeniz lazım buzzer ile. Ya da macera aramayıp, 15-20 TL'ye bir C13 güç kablosu alıp sorunu kökten çözeceksiniz. Yeterli bilgi ve ekipman olmadan uğraşılmaz bu işle. Tehlikeli ve değmeyecek bir iş.

pow.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı