Kopan ethernet kablosu

Enes Özdoğru

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Az önce 2 sene önce salondaki modemden evin diğer ucu olan odama çektiğim 30 metre ethernet kablosunu resmen ortadan keski ile kestim (yanlışlıkla). Şimdi yarın baştan bir daha kablo mu çekmeli yoksa bu kopan parçaları birleştirmeyle mi uğraşmalı? Bir akıl verin elim ayağım titriyor kablo kanalı döşeyeyim derken mahvettik her şeyi.

6F835095-36F9-472C-AE6F-E755157FCFD8.jpg
A13C90AC-7FCC-47B3-86B0-55D59C040267.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bağlantıda sıkıntı yok ise bantlayın olduğu gibi bırakın ama sıkıntı var ise ayrılan kabloları rj-45 ile bağlantı yapın ardından adsl kablo uzatma aparatı kullanarak kablo kanalını kapatabilirsin :)

Resimlerde pinlerin %90'nı hasar görmüş. Bantlayın nedemek Elektrik kablosumu bu. ek aparat da sağlıklı değil en temizi kabloyu tekrar çekmen.
resimlere detaylı bakmadan bağlantı var ise bantlayabilirsin dedim, ayrıca aparatı daha önce ben de kullandım bir sıkıntısını görmedim.

Öyle oluyor yani öylemi ?. Ee sonra kopma sorunu Ping sorunu nolacak insanları yanlış yönlendirmeyi bırakın. Kesilen zarar gören data kablosuna ek yapılmaz.
Yanlış yönlendiren sensin. Evin içinde duran ek yapılmış kablodan ne zarar gelicek. Kablonun ek yapılması pinge neden oluyor ama 30 metre olması bi sorun teşkil etmiyor öylemi yalan yanlış bilgi aktarıp millete zarar verme ek yapılan data kablosunda ping filan yükselmez.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı