Kopup bantlanmış jak girişi bilgisayara zarar verir mi?

Whystreo

Hectopat
Merhaba,
Logitech marka 5.1'e sahibim, ev taşınırken kablolar zarar görüp kırılıp kopmuş, hepsini kökten kesmek zorunda kaldım. Giriş yerleri vs. hepsi karıştı.
Sonra jack girişi alıp 3 adet 3'üne de değiştirip bantladım. Kablolar resimdeki gibiydi hepsinin rengi karıştı doğal olarak, anakarta yanlış takmam ya da kabloda kırıklık vs birbirine değme olmasında anakarta ya da bilgisayarın herhangi bir bileşenine zarar verir mi?
1692558591167.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Logitech marka 5.1'e sahibim, ev taşınırken kablolar zarar görüp kırılıp kopmuş, hepsini kökten kesmek zorunda kaldım. Giriş yerleri vs. hepsi karıştı.
Sonra jack girişi alıp 3 adet 3'üne de değiştirip bantladım. Kablolar resimdeki gibiydi hepsinin rengi karıştı doğal olarak, anakarta yanlış takmam ya da kabloda kırıklık vs birbirine değme olmasında anakarta ya da bilgisayarın herhangi bir bileşenine zarar verir mi?
Eki Görüntüle 1910560

Lehimleyebilirdiniz bant yerine zarar vermeyebilir ama elektrik kopmasında yakabilir.
Veya değip kısa devre yaparsa gider.

Son düzenleme:
Anakarta yanlış jak takılırsa zarar görmez fakat birbirine değip kısa devre yaparsa zarar görebilir buna dikkat edin.
Şu an takılı bir sıkıntı yok zarar verirse verip vermediğini nasıl anlarım?

Lehimleyebilirdiniz bant yerine zarar vermeyebilir ama elektrik kopmasında yakabilir.
Veya değip kısa devre yaparsa gider.
Şu an takılı bir sıkıntı yok zarar verirse verip vermediğini nasıl anlarım?

Yeni konular

Geri
Yukarı