Kopya Windows 7 Kullanmak Zararlı mı?

• Konuyu başlatan CYP
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 3B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

CYP

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar ben kopya Windows 7 Ultimate kullanıyorum, daha bir zararını veya sıkıntısını görmedim. Ama, bu konu internette çok döndüğü için merak ettim. Öncelikle param yok.:cry: Lütfen bana sövmeyin veya aşağılamayın.
Sadece, merak ettiğim şeyleri soruyorum. Herkes zengin değil. Elimden geldiğince para biriktiriyorum. Herkes zengin doğmuyor malesef.:( Zaten elimde olsa orjinal kullanırım. Ama, orjinalleri pahalı. Ucuz olanlarıda, zaten alt model, 32 bit veya Starter paketi.(n)

1)Kopya Windows kullanmak zararlı mı ve orjinali ile arasında ki fark ne?
2) Orjinal Windows sadece ego tatmini mi?
3)Kopya Windowslara virüs daha mı sık bulaşıyor?
4)Anti-virüs programları kopya windows'daki virüsleri yok edemiyor mu?
5)Orjinal windows neden bu kadar pahalı?
6) Orjinal Windows'u nereden bulabilirim?

1 - Kopyaya ve nasıl etkinleştirdiğine bağlı olarak zararlı olabilir de olmayabilir de. Farkı illegal olmasıdır. Microsoft zaman zaman korsan kopyaları tespit etmek için güncelleştirmeler yayınlar ve eninde sonunda tespit eder.

2 - Orijinal Windows kullanmak ego tatmini değil, esas olması gerekendir.

3 - Kopya Windows'u nasıl etkinleştirdiğine ve kullandığın antivirüse bağlı. İşletim sistemini ve antivirüsü sürekli güncel tutuyorsan virüs bulaşması zor.

4 - Eder.

5 - Firmalar ve bireyler rasyoneldir, hatta firmalar daha rasyoneldir. Üreticiler kar maksimizasyonu için üretim ve fiyatlama, bireyler fayda maksimizasyonu için tüketim yaparlar. Kısaca, çok para kazanmak için izlenen satış stratejisi yüzünden bu kadar pahalı.

6 - Çoğu teknoloji mağazasında bulabilirsin.

• Beğen
İfadeler: CYP
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı