Korku filmi klişeleri

Wostid Reis

Decipat
İzlediğim her korku filminde ana katil veya her katil rolünde kim varsa yüzde 90'ında ölümsüz oluyor. Kapak fotoğrafımdaki Jason'da dahil :D .Şimdi bunu soruyorum ana karakterin ölümsüz olduğunu bildiğin filmi izlemenin bir zevki kalmıyor ki. Zaten başrolün ölmeyeceğini bildiğin için yani her türlü kazanacağını bildiğin için filmden aldığın keyif ve zevk azalıyor. Yani korku duygusunu da biraz azaltıyor. Başka söylemek istediğiniz klişeler?

İzlediğim her korku filminde ana katil veya her katil rolünde kim varsa yüzde 90'ında ölümsüz oluyor. Kapak fotoğrafımdaki Jason'da dahil :D.şimdi bunu soruyorum ana karakterin ölümsüz olduğunu bildiğin filmi izlemenin bir zevki kalmıyor ki. Zaten başrolün ölmeyeceğini bildiğin için yani her türlü kazanacağını bildiğin için filmden aldığın keyif ve zevk azalıyor. Yani korku duygusunu da biraz azaltıyor. Başka söylemek istediğiniz klişeler?

Testere.

Bu dediklerin genelde hep "teen slasher" filmlerinde oluyor çünkü filmin konusu bu gençleri avlayan biri var ölse saçma olurdu. Gerçekten korkmak ve rahatsız edici bir şey izlemek istiyorsan şu aşağıya koyduğum filmi izle özellikle son 25 dakikası beni fena germişti en sevdiğim korku filmlerindendir.

Slasher filmlerinin bir çoğunu izlemedim. Yeni yeni izliyorum. 13. Cuma serisinin 9 filmini, Teksas Katliamı serisinin tamamını izledim. Çığlık serisinden de 3 film seyretmiştim herhalde. Genel anlamda her serinin amacı aynı. İzleyiciye kanlı, aksiyon ve gerilim dolu sahneler izletmek. Bunun dışında mantık, hikaye vs. sıfır. Bu her seri için geçerli. Bunları seyrediyorsan izlediğin an keyif almaya bak. Yoksa sorgulamaya başlarsan elinde vasat bir film kalıyor.

Bu dediklerin genelde hep "teen slasher" filmlerinde oluyor çünkü filmin konusu bu gençleri avlayan biri var ölse saçma olurdu. Gerçekten korkmak ve rahatsız edici bir şey izlemek istiyorsan şu aşağıya koyduğum filmi izle özellikle son 25 dakikası beni fena germişti en sevdiğim korku filmlerindendir.

Teksas Katliamı da aman aman bir seri değil bence. İlk filmi ortalama geriye kalanlarda vasat.

Slasher filmlerinin bir çoğunu izlemedim. Yeni yeni izliyorum. 13. Cuma serisinin 9 filmini, Teksas Katliamı serisinin tamamını izledim. Çığlık serisinden de 3 film seyretmiştim herhalde. Genel anlamda her serinin amacı aynı. İzleyiciye kanlı, aksiyon ve gerilim dolu sahneler izletmek. Bunun dışında mantık, hikaye vs. sıfır. Bu her seri için geçerli. Bunları seyrediyorsan izlediğin an keyif almaya bak. Yoksa sorgulamaya başlarsan elinde vasat bir film kalıyor.

Teksas Katliamı da aman aman bir seri değil bence. İlk filmi ortalama geriye kalanlarda vasat.
Teksas katliamının en son çıkan filmide bence iyi sayılabilir.

Slasher filmlerinin birçoğunu izlemedim. Yeni yeni izliyorum. 13. cuma serisinin 9 filmini, teksas katliamı serisinin tamamını izledim. Çığlık serisinden de 3 film seyretmiştim herhalde. Genel anlamda her serinin amacı aynı. İzleyiciye kanlı, aksiyon ve gerilim dolu sahneler izletmek. Bunun dışında mantık, hikaye vs. sıfır. Bu her seri için geçerli. Bunları seyrediyorsan izlediğin an keyif almaya bak. Yoksa sorgulamaya başlarsan elinde vasat bir film kalıyor.

Teksas katliamı da aman aman bir seri değil bence. İlk filmi ortalama geriye kalanlarda vasat.

Seri olarak güzel olan tek korku filmi evil Dead bana göre ki o da korkunç değil orası ayrı ama geri kalanlar seri olarak çok zayıf kalıyor o yüzden hep ilk filmleri favorim oluyor.

Seri olarak güzel olan tek korku filmi evil Dead bana göre ki o da korkunç değil orası ayrı ama geri kalanlar seri olarak çok zayıf kalıyor o yüzden hep ilk filmleri favorim oluyor.
Maalesef onu da daha izlemedim fakat puanlara bakarsak diğer serilerden kat ve kat daha iyi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı