Korku filmi önerisi

yasNbae

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı olmak isteyen bir liseli
Arkadaşlarımla bayağı bir film izledim ve hala ciddi mana da korktum diyebileceğim bir korku filmi bulamadık. Önerebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de ciddi anlamda korkutucu film bulamıyorum maalesef. En son izlediklerimden The Ritual nispeten iyiydi.

Bir filmin "korkutması" için duyuları beklenmedik şekilde uyarması gerekir. Misal duyma duyumuzu ani şekilde ses efektleriyle uyarır, görme duyumuzu anlık görsellerle korkutur, ama bunlar hep yavan gelir insana çünkü senaryo olması zaten korkmanızı engeller. İleri giderse de rahatsız edici oluyor zaten. Vahşet, iğrençlik, işkence tarzına gidiyor ve korku kategorisi yalan oluyor.

Korku gerçek hayatta başımıza gelen bir duygu olduğundan filmden bir türlü korkmamanız bu yüzden. Fakat "gerilim" türünde kaliteli yapımlar sizi kasım kasım kastırabilir ekran başında. İnsanın içini kemirten güzel filmler bolca var. Ciddi manada korkmak istiyorsanız sizi gerçek hayatta korkutan olayları işleyen bir film bulup onu izleyebilirsiniz. Mesela dini inancınız yüksekse, islam dinindeki gözle görülmeyen varlıklarla ilgili filmler sizi güzelce korkutabilir. Kapalı alan ve karanlık korkunuz varsa bunu işleyen filmler izlenilebilir.

Onun dışında duyusal korkularınız panik atağınız yoksa, ani ses efektleri ve banyo aynası kapanırken arkada beliren abi/abla mevzusu sizi bir türlü korkutmayacaktır malesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı