Korku Oyunları Hakkında Taktikler

21Kıray

Hectopat
Daha fazla  
Bu gün sizlere korku oyunu oynarken nasıl daha az korkacağınızı göstereceğim.

1: Ekran parlaklığını düşürebildiğiniz kadar düşürün. Çünkü parlaklık ne kadar az olursa canavarların yüzü o kadar kısıtlı gözükeceği için o kadar az korkarsınız.

2: Sesleri düşük tutun hatta kapatmak istiyorsanızda kapatın. Çünkü korku oyunlarına korkutan unsurlardan bi taneside sestir. Ses ne kadar düşük olursa o kadar az korkarsınız.

3: Grafik kalitesini düşürün. Grafik kalitesi ne kadar az olursa canavarların yüzleri o kadar kısıtlı görüneceği için o kadar az korkasınız.

4: Spoiler derdiniz yoksa gameplay videolarını izleyin. Böylece canavarların nerde ne zaman çıkacağını bilir ve daha az korkarsınız

Son düzenleyen: Moderatör:
Korku oyununda amaç korkuyla karışık eğlence değil mi? Bence ses kısılmamalı, grafik düşürülmemeli. Korku oyunları genelde karanlık yerlerde olur ekran parlaklığını kıstığımızda daha kötü bir görüşümüz olur. Bence gereksiz olmuş.

Korku oyununda amaç korkuyla karışık eğlence değil mi? Bence ses kısılmamalı, grafik düşürülmemeli. Korku oyunları genelde karanlık yerlerde olur ekran parlaklığını kıstığımızda daha kötü bir görüşümüz olur. Bence gereksiz olmuş.
Ne olursa olsun korkmamak isteyenler için bir taktik bu.

Ben ekran kartım canavar gibi olmasına rağmen outlast'ı 1024x768'de low'da bitirdim. Bir tane affedersiniz ayı vardı. Ondan çok korkardım. Full HD ultrada oynarken :D. Chris Walker'dı hatırladım şimdi.

Amnesia The Dark Descent'deki grunt dan daha korkunç olamaz chris walker.

Outlast'ı bir türlü bitiremedim korkudan. Oyunu oynuyorum ama o kadar çok korkuyorum ki evde tur atıyorum resmen korkudan bu yüzden oyunu yarıda kestim daha da oynamadım.:)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı