Koronavirüs aşısı olanlar kalp krizi mi geçiriyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

199908

Kilopat
Aşı olduktan 2 hafta sonra kalp krizi geçirip ölen birini duydum ben ama nedir ne değildir bir şey diyemem.

Olabilir her bünye farklı kalp krizi yapabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim komşuda kalp krizinden ölmüştü aşı vurulduğu bir dönemde.
Ben aşı olmadığım için mutluyum.

Belliydi ailemde yaptırdı ben yaptırmadım bakalım ne olacak insanları öldürüp azaltacak fırsattı bu zaten.

Aşı olun ancak riskli bir iş aşı her bünyede farklı reaksiyonlara neden oluyor ben 3 defa vuruldum galiba ya 3 ya 4. bizde de ölen oldu 2 kişi kalp krizinden öldü. Tanıdıklardan.

Aşı olun ancak riskli bir iş aşı her bünyede farklı reaksiyonlara neden oluyor ben 3 defa vuruldum galiba ya 3 ya 4. bizde de ölen oldu 2 kişi kalp krizinden öldü. Tanıdıklardan.

Cümleye "aşı olmak isteyenlere mani olmayın" diye başlayabilirsin bu kadar riskliyse - ki onam formunda "ölürsem kabrime gelme istemem" yazıyor okumadın mı? Yani ölmeyi kabul ediyorsun.

Minimum 5 yıllık deney süreçleri tamamlanmamış bir malzemeye aşı denmez, olana ise aşılı denmez.

Deney ve kobay sonuçlarına erişmekte sorun yaşıyoruz, bilim adına. Klasik savunma "kalp krizi çok can alır" diye gelecek arkadaşlar, çocuklardan ve gençlerden bahsediyoruz ağırlıklı olarak, profesyönel sporculardan. Azıcık sağduyu ve 1-1.5kg gri madde ile bir problem olduğunu görmek çok da zor olmamalı.

"Covid sonrası miyokardit/perikardit vakası oluşumu gözlenmemektedir." Ancak deney katılımcılarında gözlemleniyor.
Post COVID-19 infection was not associated with either myocarditis
(aHR 1.08; 95% CI 0.45 to 2.56) or pericarditis (aHR 0.53; 95% CI 0.25 to 1.13).
We did not observe an increased incidence of neither pericarditis nor myocarditis
in adult patients recovering from COVID-19 infection.

"Deney katılımcılarında hücrelerin ürettiği spike proteinleri antibody'ler (hücre savunması) tarafından yakalanmadan kan dolaşımında bulunmaktadır." Bu da çok güzel bir şey olabilir mi? Savunma sisteminin alıştırma yapması gerekirken oturup çay içiyor olması.
After the dose of vaccine in the arm, the spike protein generated by the cells,
wandered freely in the blood without being intercepted by antibodies

Normalde açık erişimde olan tüm istatistikler karşılaştırma (tarihsel ve ölüm, hastalık v.b) ve ortalama hesaplarıyla (tarihsel) doğrulandığında iş işten çoktan geçmiş olacak.

Son düzenleme:
Korona aşısı kalp krizi geçirtiyor diye kesin bir şey söyleyemeyiz ki. Her bünye farklı işler.

AKP'li enişteye güvenmemek lazım:)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı