Koronavirüs kapıldığını anlama

MoonDrag

Hectopat
Makaleler
17
Daha fazla  
Arkadaşlar, dün akşam üzerinden beri boğazımda ve damağımda hafif bir ağrı, burun tıkanıklığı, hareketsizlik ve yorgunluk var. Öyle ki nefes almaya bile üşenir bir haldeyim. Koku ve tat alma duygularım %50-%60 oranında yok oldu sanırım. Yediklerimin tadını yarım alıyorum zira. Son 1 hafta içinde İstanbul’da oldukça uzun yollu toplu taşıma seyahatleri de yaptım. Ne yapmamı önerirsiniz?

Koronayı atlatmış biri olarak söylüyorum, hastaneye tüm önlemlerinizi alarak gidin ve kimseye 2 metreden yakına yaklaşmayın, test yapılır diğer gün sonuç belli olur ve sizi ararlar, eğer yaşınız 18'den büyükse 5 gün kullanılması gereken ilaç verirler ve toplamda 19 gün karantinaya alınırsınız. Arada gelip evde misiniz diye kontrol ediyorlar ve telefondan sorduğunuz tüm sorulara cevap veriyorlar.

Koronayı atlatmış biri olarak söylüyorum, hastaneye tüm önlemlerinizi alarak gidin ve kimseye 2 metreden yakına yaklaşmayın, test yapılır diğer gün sonuç belli olur ve sizi ararlar, eğer yaşınız 18'den büyükse 5 gün kullanılması gereken ilaç verirler ve toplamda 19 gün karantinaya alınırsınız. Arada gelip evde misiniz diye kontrol ediyorlar ve telefondan sorduğunuz tüm sorulara cevap veriyorlar.

Corona hastalığına özel telefon hattı açmışlardı sanırım. Hangi hastahane’de test yapıldığını bilmiyorum açıkçası. Na yapmam gerek ?

Annemle babamın testi de pozitif çıkmıştı, bende de koku kaybı var ancak test yaptırmadım, onun haricinde herhangi bir belirti yok. Anne ve babamın karantinası bitince ben de test yaptırmayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı