Koronavirüs testi yapmayan doktor

WaIter White

Decapat
Makaleler
1
Dedemde tüm belirtiler olmasına rağmen gittiği doktor test yapmıyor. Dedemde eve gelip testim negatif çıktı diyor. Daha sonra belirtiler çoğalınca başka hastaneye gidiyorlar. Sonuç negatif çıkıyor. Oradaki doktor ise virüsün bir süredir olduğunu söylemiş. Şu anda amcam ve babaanneme virüs bulaşma ihtimali var. Yarın test yaptıracaklar. Gerçekten böyle sorumsuz insanları matematik biliyor diye doktor yapıyorlar. Bir insanın ihmalsizliği yüzünden 2 kişi koronavirüs olmuş olabilir. Evet, dedemin de ihmalsizliği var fakat tüm belirtiler olmasına rağmen test yapmamak nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gereksiz test isteyenler karnı, götü ağrıyan da test istediği için doktorlar temkinli yaklaşıyor bu duruma.
Aile doktorunuzdan belirtileri varsa kaşeli kağıtla gidilirse gerçek semptomlar varsa test yapılacaktır.

Gereksiz test isteyenler karnı, götü ağrıyan da test istediği için doktorlar temkinli yaklaşıyor bu duruma.
Aile doktorunuzdan belirtileri varsa kaşeli kağıtla gidilirse gerçek semptomlar varsa test yapılacaktır.

Murat hocam ben de dünden beri semptomları gösteriyorum.

Ağız kuruluğu
Boğazda batma hissinden dolayı öksürük
Eklem ağrıları
Üşümenin ardından aniden ateşlenme

Corona testi yaptırmaktan korkuyorum çünkü 2 gün önce kuzenim yaptırdı uzun çubuğu sokarken etine denk gelmiş kanlar fışkırmış.

Devlet hastanesinde test yapılmıyor çünkü millet artık paronayak olduğu için normal olarak, piskolojik olarak kendini koronalı sanıyor test istiyor. Bir yerde okumuştum 10 kişiden 4-5'i psikolojik olarak korona kaptığını sanıyormuş. Kitler boşa gitmesin diye de ilk aşamada yapmıyorlar ancak eğer çok test istenirse özel hastaneler belli bir miktar karşılığında yapıyor.

Haklısınız. Fakat tüm belirtiler vardı. Test yapmadığı için şu an babaannem ve amcama da bulaştı.

Dedemde tüm belirtiler olmasına rağmen gittiği doktor test yapmıyor. Dedemde eve gelip testim negatif çıktı diyor. Daha sonra belirtiler çoğalınca başka hastaneye gidiyorlar. Sonuç negatif çıkıyor. Oradaki doktor ise virüsün bir süredir olduğunu söylemiş. Şu anda amcam ve babaanneme virüs bulaşma ihtimali var. Yarın test yaptıracaklar. Gerçekten böyle sorumsuz insanları matematik biliyor diye doktor yapıyorlar. Bir insanın ihmalsizliği yüzünden 2 kişi koronavirüs olmuş olabilir. Evet, dedemin de ihmalsizliği var fakat tüm belirtiler olmasına rağmen test yapmamak nedir?

Bende de aynı sorun oldu tüm belirtiler vardı. Ve test yapılmadı nedeniyse şuydu oradaki doktorlar gerekli tüm tahlilleri yaptı. Ve test yapmam gerekmediğini söyledi. Bende dedim ki tüm belirtiler var test yapılmasını istiyorum. Onlarda dedi ki için rahat olacaksa isterseniz test yapabilirsiniz. Biz tüm tahlilleri yaptık. Koronalık bir şeyiniz yok dediler. Bende dedim ki tamam ne olur ne olmaz yapın. Onlarda yapmanızı önermememizin sebebi şu sizin korona testi olacağınız odaya bir günde binlerce kişi giriyor. Ve bunların yarısından çoğu cidden korona olanlar. Orada duran doktorlar bile korkudan günde 8 9 defa odadan çıkıp girıyorlar. Yani tahlillerinizde koronalık bir şey yok bu sebeplerden ötürüde test yapmanızı önermiyoruz dediler. Yani korona değilseniz bile oraya girince korona olma ihtimaliniz çok yüksek. Yani korona sadece belirtilerle olmuyor. Bende nefes darlığına kadar tüm belirtiler vardı. Ama korona değilmişim. Doktorlar test yapmayın diyorsa bir bildiği vardır.

Corona testi yaptırmaktan korkuyorum çünkü 2 gün önce kuzenim yaptırdı uzun çubuğu sokarken etine denk gelmiş kanlar fışkırmış.
Dediğin semptomlar gerçekse yaptırman lazım. Kan fışkıracak bir yer değil boğazda gezdirilen çubuk. Kanamış olabilir çubuk kıvrılarak batmış olabilir. Dikkatsiz bir hemşireymiş demek ki. Sizin başınıza gelmez merak etmeyin. Hemşireye dikkatli yapmasını söyleyin bu durumdan bahsederseniz sıkıntı olmaz.
Haklısınız. Fakat tüm belirtiler vardı. Test yapmadığı için şu an babaannem ve amcama da bulaştı.
Dediğim gibi gereksiz test isteyenlerden dolayı yapılmamıştır. Tüm semptomlar varsa zaten acile girdiyseniz hasta kişiyi yatırmaları lazımdı. Yatırmadılarsa ve hasta kişi itiraz etmediyse tüm semptomlar yoktur.

Geri
Yukarı