Korsan film izleme sitelerinden virüs bulaşır mı?

gamer3

Yoctopat
Telefondan bazen yabancı film bakıyorum rastgele sitelerden. Neyse her işim bittiğinde tarayıcıyı siler ve sonra Avast ile tam tarama yaparım. Bir virüse hiç denk gelmedim.
Sonra bu sitelere bilgisayardan girdiğimde Avast bir virüsü engelledim diye uyarı veriyor. Generic mi ne öyle bir şey yazıyordu engellediği şey.

Sonra ben ne olur ne olmaz diye telefona Malwarebytes kurup tam tarama yaptım ve yine hiçbir virüs falan yok.

Sizce boşuna mı kuşkulanıyorum? Bir sıkıntı yok mudur? Ayrıca telefonda hiçbir şekilde şifre saklamıyorum. Sadece uygulamalar var işte Instagram, Gmail falan. Bir şey de indirmedim, Online film izleme sadece.

Yoksa işi gücü bırakıp bir sürü şifre mi değişeyim gerek var mı böyle bir şeye?

Ayrıca hangisi sizce daha iyi?
Avast - Malwarebytes mı?
Kaspersky - Malwarebytes mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefondan bazen yabancı film bakıyorum rastgele sitelerden. Neyse her işim bittiğinde tarayıcıyı siler ve sonra Avast ile tam tarama yaparım. Bir virüse hiç denk gelmedim.
Sonra bu sitelere bilgisayardan girdiğimde Avast bir virüsü engelledim diye uyarı veriyor. Generic mi ne öyle bir şey yazıyordu engellediği şey.

Sonra ben ne olur ne olmaz diye telefona Malwarebytes kurup tam tarama yaptım ve yine hiçbir virüs falan yok.

Sizce boşuna mı kuşkulanıyorum? Bir sıkıntı yok mudur? Ayrıca telefonda hiçbir şekilde şifre saklamıyorum. Sadece uygulamalar var işte Instagram, Gmail falan. Bir şey de indirmedim, Online film izleme sadece.

Yoksa işi gücü bırakıp bir sürü şifre mi değişeyim gerek var mı böyle bir şeye?

Ayrıca hangisi sizce daha iyi?
Avast - Malwarebytes mı?
Kaspersky - Malwarebytes mı?
Güvenilir yerlerden izlerseniz bir sorun olmaz.

Kaspersky-Malwarebytes

İzlediğiniz sitelerdeki linklere tıklayarak bilmediğiniz şeyleri telefonunuza veya bilgisayarınıza yüklerseniz o şekilde virüs bulaştırırsınız. Gizli sekme modunda girip, hiçbir şey indirmeyerek rahatlıkla istediğinizi izleyebilirsiniz.

Virüs bulaşma ihtimali tabii ki var ama Malwarebytes sıkıntı yok diyorsa yoktur, tarama sonucundan sonra kuşkulanmaya paranoya yapmaya gerek yok. Bir de Avast yerine Kaspersky daha sağlıklı bir seçim.

Gizlice arkada açılan sayfalara dikkat edin. Aşırı dandik sitelere girmediğiniz sürece hiçbir şey olmaz. Ayrıca exe veya bat tarzı kurulum dosyalarını indirip açmadığınız sürece internet sitelerinden virüs bulaşmaz. Otomatik bir indirme başlarsa hemen iptal edin yeter. Ki o da çok düşük bir ihtimal.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Dediğim gibi hiçbir şey indirmeden online takılıyodum. Otomatik bir şey de inmedi.

Lakin ara sıra reklamlar çıkıyor sekme olarak. Avast sanırım bunları virüs algılıyor. Film bitince tüm uygulamaları kapat seçeneğini kullanıyorum.

Bu arada Avast yerine sanırım çoğunluk Kaspersky öneriyor. Araştırıyorum şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı