Korsan film ve orijinal film arasında görüntü farkı var mı?

darkgamer

Hectopat
Bazı filmleri izleyebileceğim bir platform yok. Google TV'de de çoğu film aşırı pahalı oluyor. Soruma gelirsek internetten izlenen korsan film ve bir platformda orijinal izlenen film arasında bir görüntü farkı var mı?

Korsan sitelerde film ara sıra yüklenme ekranında falan kalıyor. Eğer üst düzey bir film bakmıyorsanız Google TV'de film fiyatları uygun diye hatırlıyorum.

Bazı filmleri izleyebileceğim bir platform yok. Google TV'de de çoğu film aşırı pahalı oluyor. Soruma gelirsek internetten izlenen korsan film ve bir platformda orijinal izlenen film arasında bir görüntü farkı var mı?
Korsan daha kaliteli oluyor ben 4k görmüştüm korsanda. Netflix bana 480 piksel veriyor korsan 4k

Bir film (VCD, DVD ya da Blu-ray fark etmez) rip'leme işlemi sırasında sıkıştırılarak boyutu küçültülür ve dijital ortama bu şekilde aktarılır. İşlemin doğasından ve sıkıştırmadan ötürü bir miktar veri kaybı ve kalite kaybı oluşabilir. İyi rip'lenmiş filmlerde bu oran çok küçüktür ve aradaki fark dikkat edilmez bile. Kaynak kötüyse ya da hasarlıysa, rip'leme işlemi kötü yapılmışsa görüntüde bozulma, kumlanma ve seste parazitlenme gibi sorunlar oluşabilir. Kaynak iyiyse ve rip'leme işlemi düzgün yapılmışsa neredeyse orijinal içerik kadar iyi sonuç alabilirsin.

Dijital platformlarda yayınlanan filmler farklı olarak WEB-DL yöntemleriyle kopyalanır ve kalite farkı olmaz. O iş de düzgün yapılmazsa ve hatta OBS gibi ekran kaydedicilerle koplayanmışsa kötü sonuç alınabilir.

Kısacası duruma göre değişir.

Yeni konular

Geri
Yukarı