Korsan içerikler mi? Boş bilgisayar mı?

Hayır sosyal site hesabım bile yok, tablet-telefon kullanırım.
Merak ettiğim tam olarak bu kısım aslında, arkadaşlar daha da açarsa sevinirim.
En basitinden, bilgisayarının aşırı ısınınca kapanmasını engeller, fanı kapatır ve acayip yüke sokar. Isıdan CPU'nun mezarına toprak atarsın. Sen videonu izlersin ama sonra bir bakarsın ki bilgisayar kapanmış. 10-15 dk boyunca fark etmezsen olabilecek bir şey.

Belki bilgisayarını kullanamama veya sizin üzerinizden internette herhangi bir işlem oluşması... Her neyse. Ayrıca neden kullanırken antivirüs de kullanmıyorsunuz, anlamıyorum bir türlü. Bir kitle var ve antivirüs yüklemeye tövbe etmişler. Kurun sanki size zararı var.

Hocam sanki ESET CEO'su gibi yazmışsınız, o programlar ya hiç bir şey bulamıyor ya da 3-5 dosya siliyor. O bulduğu 3-5 dosyayı da kendi oluşturuyodur, bildiğiniz düzmece bence.

Hocam yok öyle yağma 😀. Antivirüs algılayamayabilir, güncellemeyi unutur vb.
Dark Web de mi geziyor bu arkadaş? Düzgün bir antivirüs hayli hayli yeter. Korsan indirirken bir zahmet taratsın.

@tefnut Ayarlar> Güvenlik> Gelişmiş Koruma
Burayı açarsan ve düzgün bir antivirüsün varsa %98 bir şey olmaz. (%2'lik dilim çok önemli 😉)

İş-alışveriş için yıllardır sadece tablet kullanmaktayım. Bilgisayarımda fotoğraf, hesap, kredi kartım vs. hiçbir kişisel verim bulunmuyorsa virüs yeme ihtimalinde ne gibi zararlar görebilirim? Merak ettiğim her siteye de tıklarım.

Kulağa saçma ama aynı zamanda güvenli gelmiyor mu? 😅

Mining virüsü, Memz...

Dark Web de mi geziyor bu arkadaş? Düzgün bir antivirüs hayli hayli yeter. Korsan indirirken bir zahmet taratsın.

@tefnut Ayarlar> Güvenlik> Gelişmiş Koruma
Burayı açarsan ve düzgün bir antivirüsün varsa %98 bir şey olmaz. (%2'lik dilim çok önemli 😉)
Hocam her siteye tıkladığınızda %2'lik dilim gelme şansı var. Günde kim bilir kaç siteye tıklıyoruz. Ayrıca Dark Web sanıldığı kadar ürkünç bir yer değil.

Baktım da Virüs Overclock yapıp ekstradan ısıtıp patlatıyormuş donanımları öyle bir şey gördüm fazla bir şey çıkmadı

Ek olarak WannaCry.
Onlarda var hocam.Tam çıkmaz zaten yasal değil.Virüsler bilgisayarnızda mining yapıp bitcoin üretiyor üretilen coinler ise virüsü yapan kişiye gidiyor o da satıyor.

Bu arada buna çok sık bakmanızda fayda var. Her güncel tehditleri Kaspersky, haber olarak yapıyor. Gerçekten çok iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı