Korsan kurulmuş Windows 10 lisans nasıl kaldırılır?

Yardımlarınız için teşekkür arkadaşlar peki bu lisans anakarta gömülü değildir değil mi format atsam Windows 10 Pro deneme kullansam olur mu?
Bu arada KMS adlı işlem görmedim Windows klasörünü de kontrol ettim sorun yok gibi format atacağım.
Yardımlarınız için teşekkür arkadaşlar peki bu lisans anakarta gömülü değildir değil mi format atsam Windows 10 Pro deneme kullansam olur mu?
Bu arada KMS adlı işlem görmedim Windows klasörünü de kontrol ettim sorun yok gibi format atacağım.
1598448348530.png

KMS tabanlı lisanslar hiçbir şekilde anakarta gömülemez. Sadece OEM lisanslar OEM üreticiler tarafından özel bir araçla anakarta gömülebilir. Retail lisanslar ise bir kimlik ile Microsoft sunucularına kaydedildiği için format attıktan sonra doğru sürüm kurulduğu zaman kimlik kontrolü ile otomatik olarak tekrar etkinleştirme yapılmasını sağlar. Fakat KMS lisanslama anakarta gömülemez, içiniz rahat olsun.
Windows 10 Pro sürümünü kurup etkinleştirme yapmadan da kullanabilirsiniz. Sadece sağ altta "Windows'u Etkinleştir" yazar ve kişiselleştirme ayarları kapalı olur (masaüstü simgeleri gibi bazı ayarlar hariç). Fakat onun dışında hiçbir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.
Eğer isterseniz sonradan uygun fiyatlı key alıp sisteminize girerek sisteminizi etkinleştirebilir ve bütün kişiselleştirme ayarlarına ulaşabilirsiniz.

KMS tabanlı lisanslar hiçbir şekilde anakarta gömülemez. Sadece OEM lisanslar OEM üreticiler tarafından özel bir araçla anakarta gömülebilir. Retail lisanslar ise bir kimlik ile Microsoft sunucularına kaydedildiği için format attıktan sonra doğru sürüm kurulduğu zaman kimlik kontrolü ile otomatik olarak tekrar etkinleştirme yapılmasını sağlar. Fakat KMS lisanslama anakarta gömülemez, içiniz rahat olsun.
Windows 10 Pro sürümünü kurup etkinleştirme yapmadan da kullanabilirsiniz. Sadece sağ altta "Windows'u Etkinleştir" yazar ve kişiselleştirme ayarları kapalı olur (masaüstü simgeleri gibi bazı ayarlar hariç). Fakat onun dışında hiçbir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.
Eğer isterseniz sonradan uygun fiyatlı key alıp sisteminize girerek sisteminizi etkinleştirebilir ve bütün kişiselleştirme ayarlarına ulaşabilirsiniz.
Format atana kadar sistemi böle kullansam donanımlara veya herhangi bir şeye zarar verir mi?

Format atana kadar sistemi böyle kullansam donanımlara veya herhangi bir şeye zarar verir mi?
Zarar vereceğini sanmıyorum zira SLMGR'nin verdiği rapora göre sistem CMD komutları kullanılarak KMS tabanıyla etkinleştirilmiş. Zira KMS sunucusu bir site adresi gibi bir adres şeklinde görünüyor. Eğer 127.0.0.1 olsaydı o zaman bir araçla etkinleştirilmiş olduğunu anlardım fakat bu durumda bir sorun olacağını sanmıyorum. Sonradan zaten format atıp Windows 10 Pro kurabilir ve ister lisans almadan bazı özellikler kısıtlanmış olarak ister lisans alıp orijinal olarak kullanabilirsiniz.

Zarar vereceğini sanmıyorum zira Slmgr'nin verdiği rapora göre sistem CMD komutları kullanılarak KMS tabanıyla etkinleştirilmiş. Zira KMS sunucusu bir site adresi gibi bir adres şeklinde görünüyor. Eğer 127.0.0.1 olsaydı o zaman bir araçla etkinleştirilmiş olduğunu anlardım fakat bu durumda bir sorun olacağını sanmıyorum. Sonradan zaten format atıp Windows 10 Pro kurabilir ve ister lisans almadan bazı özellikler kısıtlanmış olarak ister lisans alıp orijinal olarak kullanabilirsiniz.

Teşekkürler yardımlarınız için şu an da format atamayacağım 200 GB'dan fazla dosya bulunduğu için söylemiştim bu dosyaları bir diske atıp öyle format atacağım ve tekrar teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı