Korsan program kullanmak garantiyi bozar mı?

Serquis

Hectopat
Yer
Amerika
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 12400F
MSI BOMBER H610M
PNY 8x2 3200MHZ Ram
Sapphire Pulse RX6600 8GB
MSI Mag A550BN Psu
DeepCool CC560 Kasa
Kioxia Exercia 500GB M.2 SSD
2 Adet 320GB Dandirik Laptop HDD
AOC 24B2XH Monitör
Meslek
Amerika Başkanı
Bugün babam Vatan Bilgisayar'dan laptop almış. Laptopta Office programları kullanılacağı için satıcı eleman babama Office paketi satmak istemiş crackli kullanırsanız da garantiyi bozar demiş. Ben de buna inanmadım ve mağazaya gidip Office paketini iptal ettirdim. 2.5K alıyorlar bir paket için. OEM keylerle bile daha ucuza geliyor. Şimdi benim merak ettiğim crackli program kullanmak harbiden de garantiyi bozar mı acaba? Yoksa Office paketini bize satmak için uydurulmuş bir palavra mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün babam Vatan Bilgisayar'dan laptop almış. Laptopta Office programları kullanılacağı için satıcı eleman babama Office paketi satmak istemiş crackli kullanırsanız da garantiyi bozar demiş. Ben de buna inanmadım ve mağazaya gidip Office paketini iptal ettirdim. 2.5K alıyorlar bir paket için. OEM keylerle bile daha ucuza geliyor. Şimdi benim merak ettiğim crackli program kullanmak harbiden de garantiyi bozar mı acaba? Yoksa Office paketini bize satmak için uydurulmuş bir palavra mı?

Bozmaz ama kullanmamanızı öneririm.

Office programlarını kurmuşlar ama silmemişler garip 😃
Para da almadılar.

Bugün babam Vatan Bilgisayar'dan laptop almış. Laptopta Office programları kullanılacağı için satıcı eleman babama Office paketi satmak istemiş crackli kullanırsanız da garantiyi bozar demiş. Ben de buna inanmadım ve mağazaya gidip Office paketini iptal ettirdim. 2.5K alıyorlar bir paket için. OEM keylerle bile daha ucuza geliyor. Şimdi benim merak ettiğim crackli program kullanmak harbiden de garantiyi bozar mı acaba? Yoksa Office paketini bize satmak için uydurulmuş bir palavra mı
Bilgisayarı satın aldıktan sonra ne amaçla kullanacağınız, ne indireceğiniz ve neleri kullanacağınız tamamen size ait. Babanızı buna inandırırız 2.5k ekstra kâr imajına geçeriz der gibi itelemişler zannımca.
İyi yapmışsınız. Garantiyide bozmaz.
Ben googleden indirdiğim Office programlarıni kullandım hep. Bir sorun sıkıntıda olmuyor.

Hayır bozmaz ama korsan garantinizi bozmasa da güvenliğinizi ciddi şekilde tehlikeye atabilir. O yüzden ya Office'i Online üzerinden kullanın ya da LibreOffice only Office gibi özgür yazılımlara veya WPS Office gibi ücretsiz yazılımlara yönelin

Yeni konular

Geri
Yukarı