Korsan Windows 10'a Orijinal Lisans Tanımlama

35180

Kilopat
1 hafta önce yeni laptop aldım ve Windows 10'nu Crackli şekilde kurdum. Şimdi Durmaplay'den yeni Key alıp kullanacağım ama bilgisayarı sıfırdan tekrar kurmak istemiyorum acaba ürün anahtarını değiştir desem Windows 10 orijinal olur mu? Bir sıkıntı çıkarır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows'u crackli bir şekilde indirdiğiniz için modifiye edilip edilmediğini, sizden bilgi çalıp çalmadığını bilemeyeceğinizden tehlikeli bir durumdasınız, ancak yine de kullanıcam derseniz orijinal bir ürün anahtarı ile şuanki ürün anahtarını değiştirirseniz Windows etkinleştirilmiş olarak gözükecektir.
Bu tehlikeden kurtulmak istiyorum derseniz Windows'un sitesinden Windows'u iso dosyası olarak indirip USB'ye kurun. Kurduktan sonra bilgisayarı USB'den bootlayıp orijinal kurulum yaparak veri hırsızlığı tehlikesinden kurtulabilirsiniz. Orijinal kurulumdan sonra da orijinal bir ürün anahtarı alıp etkinleştirebilirsiniz.

Arkadaşlar konu 2017'de açılmış. Adam o zamana kadar 2-3 kere kutulu Windows satın almıştır belki bile. :D

Ayrıca artık DurmaPlay lisanslardan satmıyor. Eskiden 50'ye satarlardı. Ve evet doğru demişsiniz. Korsan etkinleştirme aracı artık kolayca gitmiyor. Gereken izni verince sisteme musallat oluyor. Buraya gelenler ve kurtulmak isteyen arkadaşlara temiz kurulumu öneriyoruz.

Arkadaşlar konu 2017'de açılmış. Adam o zamana kadar 2-3 kere kutulu Windows satın almıştır belki bile. :D

Ayrıca artık DurmaPlay lisanslardan satmıyor. Eskiden 50'ye satarlardı. Ve evet doğru demişsiniz. Korsan etkinleştirme aracı artık kolayca gitmiyor. Gereken izni verince sisteme musallat oluyor. Buraya gelenler ve kurtulmak isteyen arkadaşlara temiz kurulumu öneriyoruz.
Her zaman orijinal kullanılmasını destekleyen biriyim. Ancak orijinal Windows isosunu KMS ile kullanıyorum.

Pek farkları yok aslında. İki ucu kötü yere giden değnek gibi bir şey diyebiliriz. :D
Etkin olmayacak şekilde kullanmak zarar vermez. Hatta üniversite öğrencilerine Microsoft ücretsiz lisans veriyordu.
Hocam hangi üniversiteye veriyorlar? Dediğiniz gibi farkı yok ama ne yapalım, bu şartlar altında alabilmek çok zor. Gerçi biriktirebilirsem 1000 liraya yakın bir para,önce kardeşime bisikletimi alırken ondan aldığım borcu ödeyip 600-700 lira civarına orijinal OEM key satan bir yerden Windows 10 Home alacağım.

Hocam hangi üniversiteye veriyorlar? Dediğiniz gibi farkı yok ama ne yapalım, bu şartlar altında alabilmek çok zor. Gerçi biriktirebilirsem 1000 liraya yakın bir para,önce kardeşime bisikletimi alırken ondan aldığım borcu ödeyip 600-700 lira civarına orijinal OEM key satan bir yerden Windows 10 Home alacağım.
Üniversiteli iseniz ve üniversite size bir mail adresi verdiyse onu girip yapabiliyorsunuz.
Windows 10 FREE for Students - YouTube

Yeni konular

Geri
Yukarı