Korsan yazılım kullanmanın zararları nelerdir?

Virüs kapabilirsin. Kullandığın PC üzerinden internet bankacılığı vb. işlemler yapıyorsan bilgin kötü amacı olan şahısların eline geçebilir.
Banka bilgilerinin kötü kişilerin eline geçmesi neye sebebiyet verebilir?
En kötüsü fidye virüsleri zaten. Dosyalar şifreleniyor ve $1000 veya $2000 gibi absürt miktarda paralar isteniyor.

Suana kadar 20'nin uzerinde korsan oyun oynadim PC'mde 1 tane bile virus yok.
PC'nizdeki virüsler yorumunuzu beğendi.
Banka bilgilerinin kötü kişilerin eline geçmesi neye sebebiyet verebilir?

En kötüsü fidye virüsleri zaten. Dosyalar şifreleniyor ve $1000 veya $2000 gibi absürt miktarda paralar isteniyor.
Para kaybına.

Burda bir yanlışlık var bence. Virüs programları tüm korsan yazılımlarda uyarı veriyor. En azından bende öyle.

Ben hep kullanıyorum daha zararını görmedim ama görev yönetcisinden ağ kullanımına ve arka plan işlemlerine dikkat edin. Şüphelendiğiniz işlemleri araştırın. Bazı kişiler crack diye zararlı yazılım paylaşabilir ve tecrübesiz kişiler bunları bilmeden çalıştırabilir. Dosyaları ve siteleri tanıyıp, istenmeyen işlem veya yazılım olmadığından emin olursanız sorun olmayacaktır.

Bende korsan kullanan biriyim ister istemez ama kullanılmamasını tavsiye ederim.

Virüs olayı bence sitelerin çoğu dosyalara virüs koyuyor ama koymayanlar da var. Kaç tane korsan yazılım kullanıyorum şu anda hiçbir sıkıntı çıkmadı.

Virüs programları tüm korsan yazılımlarda uyarı veriyor.
Eskiden çok fazla korsan kullanmış, etik olmadığını anlayıp pişmanlığını yaşayan ve doğru olmadığının farkına varan birisi olarak söylüyorum. Ekserisinde eğer temiz ise antivirüs yazılımları alarm vermez. Yine de gidip korsan indirin temizse temizdir demiyorum. Belki FUD veya UD bir zararlı gömülmüştür, AV uyarı vermez. Orası da var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…