Kortozon Tedavisi Sonrası Şişliğin İnmesi

Fatih Aktaş

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, 16 yaşındayım ve kortozon kullanıyorum hastalığımdan dolayı. Peki kortozon Ocak ayının 23 gibi bitecek. Kortozon ilacının yaptığı şişlik kaç günde iner ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, 16 yaşındayım ve kortozon kullanıyorum hastalığımdan dolayı. Peki kortozon Ocak ayının 23 gibi bitecek. Kortozon ilacının yaptığı şişlik kaç günde iner ?

Kortizon tedavisi bende gördüm ama öyle şişlik filan yapmadı sadece kortizon kilo aldırır ve kortizon ile ile alınan kilolar zor verilir. Tabiki şişlikte kastın kilo ise. Yemene içmene dikkat et spor yap.

Ben baya uzun süre kortizollu ilaçlar kullandım kilo aldım, çok tuz kullandığım için ödem oluştu.İlacı bıraktığım zamanlar ramazana denk gelmişti eski kiloma çok hızlı döndüm 10-15kilo almıştım 4-5ayda verdim ilacı bıraktıktan sonra.Ama yüzümün şişliği inmesine ragmen ve zayıf olmama rağmen göbeğimde ve göğüs kısmında şişlik var.Bırakalı 5 yıl oldu.Çok sorun ediyordum şişlikleri bende spora başladım bu yıl 3ay geçti faydası olmaya başladı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı