KPSS sınavlarının isimleri ne anlama geliyor?

Kweelp

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. 2 hafta sonra yönetim bilişim sistemleri bölümü lisans mezunu oluyorum. KPSS sınavlarına girmek istiyorum ama 3 tane farklı sınav gördüm bunların ne anlama geldiğini anlamadım. Hepsini açıklayacak var mı acaba?

Dosya Ekleri

• kpss.JPG
    kpss.JPG
    57,6 KB · Görüntüleme: 42
ÖABT öğretmenlik sınavı diye biliyorum. Siz üniversite okuduysanız lisans sınavına gireceksiniz.

4 senelik üniversite okuduysanız lisans, 2 senelik okuduysanız ön lisans sınavına gireceksiniz.

Hocam bende açıktan aynı bölümü akuyorum. Bence siz B grubu kpss ye girin derim. A grubu farklı biraz daha çok spesifik bir alan üzerine. Tüm bilgileri şu siteden bakabilirsiniz. Bayağı ayrıntılı anlatmış:

Yok Lisans sınavına kesin gireceğim de Alan bilgisi sınavı ne oluyor mesela ya da aralarındaki farklar nedir bunu anlamadım
Bende onun tam açıklamasını bilmiyordum.

"KPSS Alan Bilgisi her yıl yapılarak ilgili kadrolara atama yapılır. Bu sınava lisans mezunları ve mezun olabilecek durumda olanlar (son sınıf öğrencileri) girebilir. Sadece adayın kamu kurum ve kuruluşlarına iş başvurusu yaptığı zaman mezun durumda olması gerekir."

Alıntıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı