KPSS'ye Çalışmak

Matematik temelin yoksa çok umutlar besleme. Ortaöğretim kpss soruları basit olur fakat konu temellerinin olması gerekir. Öncelikle konu anlatımlı matematik videolarını izlemelisin. Bir konuyu bitirdikten sonra onla ilgili çözümlü kpss soru bankalarından öncelikle yapamıyorsan çözümüne baka baka soru çözmelisin. Ardından bunu tek başına çözümüne bakmadan yapmaya başlamalısın. Matematiğin temel konuları sende iyi oturmalıdır. Ardından kpss de en çok hangi kısımdan sorular gelmekte onları incelemelisin. Örneğin problemler diğer konularına göre daha kolaydır. Matematik soyut düşünmeyi gerektirir. Matematik çözdükçe ufkun açılır. Kendine güvenin gelir. Yani en önemlisi matematiktir.

Diğer dersler içinde Vatandaşlığı en sona bırak tüm kitapı okuduktan sonra tekrar bir özetten çalış. Tarih bu sene müfredatta değişiklik oldu. Mümkünse şu an yeni piyasaya basılmaya çalışan kitaplardan al.

Matematik temelim var.Bu arada dersaneden aldığım konu anlatımlı ve sorun bankası kitapları var sadece.Yediiklim ve ihtiyaç.Daha çok soru için kitap almalıyım.Yargı almayı düşünüyorum.Siz ne dersiniz

Matematik temelim var.Bu arada dersaneden aldığım konu anlatımlı ve sorun bankası kitapları var sadece.Yediiklim ve ihtiyaç.Daha çok soru için kitap almalıyım.Yargı almayı düşünüyorum.Siz ne dersiniz
Yediiklim Grubu'na bağlı Doğu Tercih Yayınları'nın, 2014 yılında yapılan KPSS'de de pek çok soruyu önceden yayımladığı ortaya çıkmıştı vay be...

Yeni konular

Geri
Yukarı