Kr akademinin hazırladığı TYT ve AYT sınavına poster notlar ile çalışılır mı?

Açtığınız konular genel olarak garip. Bu teknikler tamamen size kalmış bir şey. Faydasını göreceğinizi düşünüyorsanız yaparsınız yoksa yapmazsınız. Göreceli konular açıyorsunuz.

Açtığınız konular genel olarak garip. Bu teknikler tamamen size kalmış bir şey. Faydasını göreceğinizi düşünüyorsanız yaparsınız yoksa yapmazsınız. Göreceli konular açıyorsunuz.
Hocam çok kararsızım evden hazırlanıyorum. Bir sürü fırsat var ama hangisinden çalışayım diye kararsız kalıyorum. Yoksa bir an önce seçip başlayacam ama içimde kararsızlık var. hocam yardımcı olur musunuz lütfen ? @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Son düzenleme:
Evet, evde tek başına çalışmanın böyle dezavantajları vardır. Kararsızlıktan kastınız nedir? Bu konuda sorduğunuz sorular kararsızlıktan ziyade çalışma tekniğiyle alakalı. Ben mesela hiçbir teknik falan kullanmadan çalıştım, ders programım da yoktu. Başarılı olmak için özel bir teknik kullanmak şart değil.

Günde 20 soru paragraf mı yoksa 40 mı çözmeli, 20 problem sorusu mu yoksa 40 problem sorusu mu çözmeli, ne sıklıkla tekrar yapılmalı, tarzında sorular sorsanız anlarım ama hani çözemediğim soruları yırtıp başka bir yere yapıştırıyım mı, not alırken fosforlu kalemle çiziyim mi tarzı sorular biraz boş geliyor bana. Böyle şeylerle sadece vakit kaybedersiniz bunlar önemli şeyler değil.

Evet, evde tek başına çalışmanın böyle dezavantajları vardır. Kararsızlıktan kastınız nedir? Bu konuda sorduğunuz sorular kararsızlıktan ziyade çalışma tekniğiyle alakalı. Ben mesela hiçbir teknik falan kullanmadan çalıştım, ders programım da yoktu. Başarılı olmak için özel bir teknik kullanmak şart değil.

Günde 20 soru paragraf mı yoksa 40 mı çözmeli, 20 problem sorusu mu yoksa 40 problem sorusu mu çözmeli, ne sıklıkla tekrar yapılmalı, tarzında sorular sorsanız anlarım ama hani çözemediğim soruları yırtıp başka bir yere yapıştırıyım mı, not alırken fosforlu kalemle çiziyim mi tarzı sorular biraz boş geliyor bana. Böyle şeylerle sadece vakit kaybedersiniz bunlar önemli şeyler değil.
Siz nasıl çalışıyordunuz peki yks döneminde benim gibi evden mi hazırlandınız ?

Evde tek başına çalışsam disiplin eksikliği yaşayacağımı bildiğimden dershaneye yazılmıştım. Dershanede veya kütüphanede çalışabilen birisi değildim, tek çocuğum zaten evde ses de yok rahat rahat çalışıyordum eve gelip. Etüte falan kalmadım yani.

Ders çalışma programı falan da kullanmadım ben çünkü zaten bir insan hangi derste veya konuda eksik kaldığını bilir. Misal, dershanede AYT matematik gördüğümüz günlerde zaten matematiğim iyi olduğu için ve derste dinleyerek anladığım için konu tekrarı hiç yapmadan soru çözerdim ki her matematik dersi olduğu gün de çözmezdim, ara sıra çözerdim çünkü matematiğim iyiydi. Onun yerine başka derslere odaklanırdım. Misal biyolojim kötüydü derste dinleyince asla aklımda kalmazdı o yüzden biyoloji için hep konu ağırlıklı çalıştım.

Poster not ile çalışma, fosforluyla önemli yerleri çizme, soru bankasındaki güzel soruları kesme gibi hiçbir şey yapmadım.

Siz nasıl çalışıyordunuz peki yks döneminde benim gibi evden mi hazırlandınız ?
Hocam kendinize en uygun yöntemi ancak deneyerek bulabilirsiniz. Çalışma esnasında da kullandığnız kaynaklar çeşitli olsun tek bir yayından yürümek zararınıza olacaktır. YouTube'ta bu konuda birçok tavsiye var ayrıca YKS poster notlarla hazırlanılacak bir sınav değil o notlar kaba taslak konu özetleridir bence. Konu anlatımı ve soru çözüm videoları için YouTube'tan faydalanabilirsiniz. Ayrıca belli bir seviyenin üstünde kesinlikle soru bankaları, branş ve genel denemeler çözmeniz gerekiyor. Ha, tüm bunlardan sonra tekrar mahiyetinde bu posterler iş görebilir.

YKS gibi saçma sapan bir sınava girmek zorunda olmamız epey üzücü fakat elden de bir şey gelmiyor.

85 milyonluk ülke, milyonlarca kişi sınava giriyor ve her sene üniversite sınavına giren aday sayısı artıyor. Sınava ilk defa girenlerden çok sizin gibi mezunlar giriyor. Tam bir kaos :(

Son düzenleme:
Hocam kendinize en uygun yöntemi ancak deneyerek bulabilirsiniz. Çalışma esnasında da kullandığnız kaynaklar çeşitli olsun tek bir yayından yürümek zararınıza olacaktır. YouTube'ta bu konuda birçok tavsiye var ayrıca YKS poster notlarla hazırlanılacak bir sınav değil o notlar kaba taslak konu özetleridir bence. Konu anlatımı ve soru çözüm videoları için YouTube'tan faydalanabilirsiniz. Ayrıca belli bir seviyenin üstünde kesinlikle soru bankaları, branş ve genel denemeler çözmeniz gerekiyor. Ha, tüm bunlardan sonra tekrar mahiyetinde bu posterler iş görebilir.

YKS gibi saçma sapan bir sınava girmek zorunda olmamız epey üzücü fakat elden de bir şey gelmiyor.

85 milyonluk ülke, milyonlarca kişi sınava giriyor ve her sene üniversite sınavına giren aday sayısı artıyor. Sınava ilk defa girenlerden çok sizin gibi mezunlar giriyor. Tam bir kaos :(
Hocam o videoyu buldum ben bu video yüzünden konuyu açmak istedim. Videoda zaten ne demek istediğini anlayacaksınız. Burda acaba konular bittikten sonra mı çalışabilirsiniz demiş ? Yoksa başlangıç için mi demiş ? Size videonun linkini atıyorum.

Hocam o videoyu buldum ben bu video yüzünden konuyu açmak istedim. Videoda zaten ne demek istediğini anlayacaksınız. Burda acaba konular bittikten sonra mı çalışabilirsiniz demiş ? Yoksa başlangıç için mi demiş ? Size videonun linkini atıyorum.
Ne dediği önemli değil hem bu poster notların özet olduğunu da videoda söylemiş hatta karekod cart curt demiş. Bir konuda konu eksiğin olup olmadığını az çok biliyorsundur eğer bilmiyorsan o konu hakkında soru çözmeyi denersen ne düzeyde olduğunu az buçuk kestirirsin. O özet notlar konuları başka bir yerden öğrenmemiş hiç kimseye yetmez, ha karekod var dersen YouTube'ta envaiçeşit ders materyali var sen tümünü bu posterlerin karekodlarından izlemekte özgürsün ama konuları ne kadar iyi öğrenirsin ve sınavda ne kadar başarılı olursun bilemem.

Bu bağlamda kendi konu temeline güveniyorsan ve TYT denemelerinde istediğin netleri elde edebiliyorsan bu notlarla ara sıra TYT konularını hatırlayabilirsin. Tabii karar her türlü senin ben sana akıl veremem.

Yeni konular

Geri
Yukarı