Kraken TE vs Kraken V3X

eax

Hectopat
Makaleler
4
Bütçem yaklaşık 500TL civarlarında. Kaliteli bir kulaklık almak istiyorum. Kraken TE çok güzel görünüyor. Özellikle THX ses kartı çok başarılı gibi. V3X de başarılı gibi duruyor. Özellikle Chroma olduğu için daha güzel gözüküyor. Hangisini seçmek daha mantıklı?

Kraken serisi, TE haricinde alınmamalıdır açılma yerlerinden kırılıyor. Kraken TE zaten bu fiyatın kulaklıgı degil. 100 dolar olarak piyasaya cıktı, şuan 480 tl. Kesinlikle kraken te al. V3 v2 v1 lite cola falan alma.

@1card1 hocam TE de herhangi bir sorun var mı kronik vb. ? Bazı kişilerin yazılımla ilgili sorun yaşadıklarını gördüm.

@eax yazılım ile ayar yapmak lazım yoksa müzik kalitesi potansiyelinden yararlanılamaz.
Ses açma/kapama tekerleği ve bir kumanda var. O tekerleği sonuna kadar açıp bantla ve ses ayarını kumandadan yap hep. Yoksa o tekerlegi cok kullanınca bir süre sonra ses seviyesi durduk yere yarıya iniyormuş ve servis de müdahele etmiyormuş.

Teşekkürler cevaplarınız için. Genellikle bilgisayar üzerinden açıp kısıyorum sesi daha kolay oluyor. Böyle yapsam sorun olmaz heralde değil mi?

@1card1 hocam TE de herhangi bir sorun var mı kronik vb. ? Bazı kişilerin yazılımla ilgili sorun yaşadıklarını gördüm.
Yazılımla ilgiliyse sorunlar çözülür. Kaldı ki her marka kulaklık yazılımında dönem dönem sorun yapabiliyor. Razer, Logitech, Corsair, Steelseries farketmiyor. Yazılım güncelleme ile sorunlu olabiliyor, Windows Update sonrası sorun olabiliyor, antivirüs sorun yapabiliyor, Realtek gibi diğer ses yazılımı vs. ile sorun yapabiliyor, Discord sorun yapabiliyor, OBS sorun yapabiliyor... Bu yazdığım programlar gibi yazılımlar sonradan güncelleme ile de sorun yapabiliyor. Bu tür sorunları arkadaşların ve benim kullandığım değişik marka yazılımlarda yaşayabiliyoruz. Özellikle Windows Update ile güncelleme sonrası kulaklık yazılımında sorunlar olabiliyor. Firma güncelleme ile bu yeni duruma uyum sağlıyor.
Herkesin sorunlu dediği Razer Synapse 3 ile bariz sorun yaşamadım ben mesela. Geçenlerde mikrofon seviyesini 100'den aşağıya çektiğimde bunu kaydetmiyordu, güncellemeyle düzeldi. Logitech kullananlar Razer'dan daha fazla yazılım sorun yaşıyor. En azından arkadaşlarımda öyle.
Bu sorunları minimize etmek için tüm uygulamaları güncel kullanmak bile yetmiyor. Önüne geçilemiyor.
Özellikle Discord'u bilgisayarınıza kurmayın. Tarayıcı üzerinden çalıştırın. Bu duruma Zoom uygulaması da dahil edin. Bu iki uygulamayı tarayıcı üzerinden kullanmaya çalışın. Sisteme kök salıp ses ayarları ve ilgili her şeyi birbirine katabiliyor.
Mümkünse olabildiğince anakart programı kurmayın. Zoraki olan driver vs. kurun. Bilgisayarı oyun modu vs. gibi değişik profillere indirgemek isteyen programları bilgisayarın işleyişine çok müdahale ediyor. Onun üstüne gelen kapsamlı Windows güncellemesi ile işler çorba olabiliyor.
Ben mesela anakartın hiçbir yazılımını, driverını kurmuyorum. Windows Update isteğe bağlı güncelleme ile ağ, ses vs. sürücüleri kurulıyor zaten.
Bu arada biostan ses kartını kapattım. Dolayısıyla sistemde Realtek ses kartı ve yazılımı yok. Hoparlöre sesi monitörün kulaklık çıkışından alıyorum. Masaüstünde sağ altta ses simgesinden monitörü seçince ses hoparlöre dönüyor.
Ne kadar az program o kadar az sorun.

@Teacher80 hocam ben önümüzdeki hafta laptop almayı düşünüyorum. Ses kartını devre dışı bırakırsam cihazın kendi hoparlörü çalışmamayacak galiba. Yine de cevabınız için teşekkürler🙂.

Yeni konular

Geri
Yukarı