Kredi Kartı Almak

İninal'a en fazla 750TL yüklenebiliyor diye biliyorum.
İşsiz genç bir adam kredi kartını ne diye kullanacak?

Sadece kredi kartı alabilir miyim diye sormuş.

Bunu bize soracağına yakınlarında şubesi olduğu banka kurumlarının müşteri hizmetlerine sorsa benden daha fazla yardımcı olurlar.
Sanal kart veya banka kartı istemiyorum kredi kartı lazım.
O zaman bir zahmet müşteri hizmetlerini arayın. Yada siz yorulmayın ben hemen arıyorum...

İşsiz genç bir adam kredi kartını ne diye kullanacak?

Sadece kredi kartı alabilir miyim diye sormuş.

Bunu bize soracağına yakınlarında şubesi olduğu banka kurumlarının müşteri hizmetlerine sorsa benden daha fazla yardımcı olurlar.

O zaman bir zahmet müşteri hizmetlerini arayın. Yada siz yorulmayın ben hemen arıyorum...
Bu sitem niye? Başlıkta belirtmiştim kredi kartı, sanal kartta kullandım banka kartı da kredi kartıda ama kendi adıma değil, yardımcı olmak zorunda değilsin müşteri hizmetlerini aramadığı mı, nerden biliyorsun.
İşte çalışmıyorum dedim ama bu gelirim olmadığı anlamına gelmiyor burda kimseye silah zoruyla yorum yaptırmıyoruz.

İnsanlar vakitlerini harcıyor, tavsiye veriyor,Sanal Kart yada Banka Kartı İstemiyorum." deyip çıkıyorsun işin içinden.

Müşteri hizmetlerini aramadığı mı, nereden biliyorsun.
Arasan, seni bilgilendirseler burada konu açmaz idin. Kredi kartını biz değil, konuştuğun o banka veriyor. Bilgin olsun.

İşte çalışmıyorum dedim ama bu gelirim olmadığı anlamına gelmiyor
Devlet/Banka/Kurum, senin sigortana bakar, sigortasız işte çalıştığın zaman Devlet/Banka/Kurum'a çalıştığını kanıtlayamazsın.

Şimdi saat 20:23. Konu açalı 1 saat olmuş. Ben ise Google'a sihirli kelimeler kullanarak "kredi kartı alma koşulları" yazdım.

Ve aniden sihirli bir şekilde önümde sayfa çıktı. Faremin sol tuşu ile üstüne gelip tıkladığım zaman sayfaya girdim. Ve orada bir şey gördüm;
2. Belgelenebilir Gelir
Bir kredi kartına sahip olmak büyük bir sorumluluk gerektirir. Bankalar kredi kartınızdan yaptığınız harcamalar sonucunda oluşacak borçları ödeyebileceğinizden emin olmak isterler. Bu nedenle, kredi kartı almak için belgelenebilir bir gelir sahibi olmanız gerekir.

Belgelenebilir gelir, belirli bir süre boyunca elde edilen ve aynı zamanda gerektiğinde kanıtlanabilir bir para olarak açıklanabilir. Banka hesabınıza yatan maaşınız veya aldığınız kira ödemeleri, emeklilik ya da yetim aylığı belgelenebilir gelire örnek olarak gösterilebilir.

Belgelenebilir bir gelir kaynağına sahip olmak, yapacağınız kredi kartı başvurusu için olmazsa olmaz bir şartı yerine getirmenizi sağlar. Çünkü belgelenebilir bir gelire sahip olmadan kredi kartı almak neredeyse olanaksızdır.

Ayrıca, her ne kadar belgelenebilir olsa da sınırlı bir gelir kaynağınızın olması kredi kartı almanız için her zaman yeterli olmayabilir, bu nedenle mümkünse belgeleyebileceğiniz tüm gelirinizi başvuruya dahil etmeye çalışmalısınız.

Bankalar, belgelenebilir aylık gelirinizin yeterli olup olmadığını değerlendireceklerdir. Başlangıçta düşük bir kredi kartı limiti verebilirler ama zamanla borçlarınızı sorumlu bir şekilde ödediğinizi gösterdiğinizde limitinizi artırabilirler.

İlk kez kredi kartı kullanmaya başlayacaksanız, yasal düzenlemeler gereğince kredi kartı limitiniz ilk yıl maaşınızın dört katını geçmeyecektir. Limitler hususunda merak ettikleriniz varsa, kredi kartı limiti nasıl belirlenir başlıklı kılavuzumuzdan ek bilgi alabilirsiniz.

Bu bilgi için sadece 15 saniye uğraştım.

Siz neden her soru sorana ters bir cevap veriyorsunuz? Kimseye yardım etmek zorunda değilsiniz. Eğer üşeniyor veya bilmiyorsanız konuya girmeden geçin. Zaten bilen birileri yardıma gelecektir. Her defasında soru soranları yerin dibine sokmaya çalışmanın mantığı yok.

Arkadaşlar 19 yaşındayım bir işte çalışmıyorum üzerimde herhangi bir olumsuz bir şeyde yok sabıka kaydı gibi. Kredi kartı çıkarabilir miyim?
Hangi banka daha iyidir konusunu bilemeyeceğim fakat yanılmıyorsam çalışmadan veya aylık net bir gelir almadan kredi kartı almanız çok çok zor. Hatta vermiyorlar diye biliyorum. Diğer yandan yanınıza bir kefil alırsanız ancak öyle olabilir. Kefil için ise birini bulmanız lazım. Aileniz oluyor mu bilmiyorum ama oluyordur herhalde. Onların da borcu olmaması lazım bildiğim kadarıyla.

Siz neden her soru sorana ters bir cevap veriyorsunuz? Kimseye yardım etmek zorunda değilsiniz. Eğer üşeniyor veya bilmiyorsanız konuya girmeden geçin. Zaten bilen birileri yardıma gelecektir. Her defasında soru soranları yerin dibine sokmaya çalışmanın mantığı yok.
Mantıklı, elle tutulur, gözle görülür, ceviz kabuğunu dolduracak sorulara zaten cevap veriyoruz.

Ayrıca konuyu açan kişi neden kredi kartı istediğini yazmamış. Hangi amaçla kullanacağını da yazmamış. Bankaya gidip "Ben kredi kartı almak istiyorum." deyince ne derler?

Sayfalarca belge isterler. Bizde bir zahmet bunlar var mı diye sorunca "İşte çalışmıyorum dedim ama bu gelirim olmadığı anlamına gelmiyor " deyip geçiyor. Yav kardeşim var mı yok mu? Niye bu boş muhabbet. Kendisi hakkında bilgi vermiyor.

Bankada desene bunu :)

Yav çok basit değil mi? Zor değil ya. Yardım iste ama yeterince bilgilendir.

Konuyu daha iyi anla diye; Ben bir konu açsam ve bilgisayarım mavi ekran veriyor desem ne tepki verilir? Herkes AIDA64'ten detaylı sistem özelliklerimi ister değil mi? Bende diyorum ki kendi özelliklerini, İŞKUR'dan sigortanın ödendiğine dair bir belge diye her yerde yazıyorlar.

Son düzenleme:
Kredi kartı çıkarmak için belgelenebilir gelir göstermeye gerek yok. Çalışmıyorsan ve kredi kartı istiyorsan bir blokaj hesabı oluşturup, o hesabın tutarı kadar limitli kredi kartı çıkarılabilir. Tabi bunun için de elinde önceden bir miktar nakit olması gerekiyor çünkü o blokaj hesabına peşin olarak limit miktarını yatırmak lazım. Bunun dışında çalışmayan birinin kredi kartı çıkarabilmesi için bir yol var mı bilmiyorum. Bu geçen sürede muhtemelen başlık sahibi bir şekilde işini halletmiştir, bu konuyu görecek benzer durumdaki kişilerin aklında olsun diye yazdım.

Başlangıçta bankalar müşteri kazanmak için findeks skorunda olumsuzluk yoksa çok az limitle kredi kartı veriyorlar. Örneğin 300TL veya 500TL siz kartı düzenli kullandıkça ve ödemelerinizi düzenli yaptıça kredibiliteniz artıyor ve limiti artırıyorlar

Başlangıçta bankalar müşteri kazanmak için findeks skorunda olumsuzluk yoksa çok az limitle kredi kartı veriyorlar. Örneğin 300TL veya 500TL siz kartı düzenli kullandıkça ve ödemelerinizi düzenli yaptıça kredibiliteniz artıyor ve limiti artırıyorlar
Hocam internetten başvurularım olumsuz sonuçlanıyor nasil limiti düşük kart alabilirim? Lazım olduğundan değil düzenli kullanarak kredi limitimi artırmak için istiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı