Kredi kartı başvurusu direkt reddediliyor

Merhaba, benim şu an Findeks notum 1028. 3 tane kredi kartım var birisi Enpara'da 5500 TL limitli, birisi Akbank 2850 TL limitli, sonuncusu ise Garanti Bankası 1500 TL limitli. Hemen hemen hepsinin limiti dolmuş durumda. Ben kredi kartı başvurusu yaparken anında ret yiyorum. Hepsinin borcunu kapatıp kartları iptal ettikten sonra Yapı Kredi'den kredi kartı çıkarmak istiyorum. Hepsini kapattıktan sonra çıkarırsam onay verirler mi? Borcu kapatıp iptal edersem Findeks notum hemen artar mı?
Findeks raporuna aldırış etmeyin. Kredi kartı kullandıkça güncellenen bir nottur. Kredi kartlarınız limitlerine baktığımda bankanın size tanımladığı başlangıç limitini görüyorum. Kredi kartlarını kaç aydır kullanıyorsunuz? Bununla birlikte sigorta girişinizin bulunduğu ve kazancınızın aylık olarak yatırıldığı bir işte çalışıyor musunuz? Ben işe girdikten bir ay sonra çıkarttım ve neredeyse dört aya yakın bir süreye kadar bankanın tanımladığı limiti kullandım. Ondan sonra direkt olarak 10000TL üzeri limit artışı sağlamayıp, düşük miktarda artış sağladılar.

Merhaba, benim şu an Findeks notum 1028. 3 tane kredi kartım var birisi Enpara'da 5500 TL limitli, birisi Akbank 2850 TL limitli, sonuncusu ise Garanti Bankası 1500 TL limitli. Hemen hemen hepsinin limiti dolmuş durumda. Ben kredi kartı başvurusu yaparken anında ret yiyorum. Hepsinin borcunu kapatıp kartları iptal ettikten sonra Yapı Kredi'den kredi kartı çıkarmak istiyorum. Hepsini kapattıktan sonra çıkarırsam onay verirler mi? Borcu kapatıp iptal edersem Findeks notum hemen artar mı?

Borcu kapatırsan notun yükselir. Ayrıca kredi kartlarını kapattıktan sonra belli bir zaman geçmesi gerekiyor, kredi kartlarının limitlerinin sıfırlanması banka sistemine yaklaşık 1 hafta içinde düşüyor. Bu süre uzayadabilir.

Bir bankaya bağlı kalmanızı öneririm. Onun dışında maaşınızın 4 katına kadar müşteri limiti tanımlanabilir. Bu da kredi kartı limitinizle aynıdır. Birden fazla kredi kartı kullanmak çok da iyi değildir. Tek bir bankaya bağlı kalıp yıllarca kullanmak o bankadan iyi limit alabilmeye imkan verir. Öte yandan ödemeleri geç veya erken yapmanız, tek seferde kaç TL borç ödediğiniz vs. önemlidir.

Geri
Yukarı