Kredi kartı borcu silinmiş

troyn666

Hectopat
Bankadan yeni kredi kartı aldım. Evime kargolandı bana evime gelene kadar internetten kullanabileceğimi söylediler bende 500 lira nakit avans çektim. Ardından kartım evime geldi fakat korona olduğum için eve teslim etmeden şubeye götürdüler. Ben krediyi çekeli 1 ay oldu ödemek istiyorum borcum yok gözüküyor. Bankayı arıyorum kart numarasını girmeden müşteri hizmetlerine hiçbir şekilde bağlanmıyor. Borcu ödemek için sevemediğim yol kalmadı ama bankanın hiçbir sorgulama yerinde borcum olduğuna dair bir şey yok. Aslında önemsemezdim fakat sonra kredi notum düşer diye çekiniyorum. Ne önerirsiniz?

Şubeden mutlaka halletmeye çalış. Bir sabah 500 liranın üstüne dünya kadar faizle takibe düşmüş borç kağıdı gelir evine sonra kredi notunu düzelteceğim diye canın çıkar.
Hesap kesim tarihi geçmeden borç gözükmez.

Kısmen yanlış. Anlık kullanım olarak görünür. Sonuçta mobilden açmış kartı.

Şubeden mutlaka halletmeye çalış. Bir sabah 500 liranın üstüne dünya kadar faizle takibe düşmüş borç kağıdı gelir evine sonra kredi notunu düzelteceğim diye canın çıkar.

Kısmen yanlış. Anlık kullanım olarak görünür. Sonuçta mobilden açmış kartı.
Hesap kesim tarihi geçmeden borç ödenemez, hesap kesim tarihi geçmeden ekstre taksitlendirilemez, hesap kesim tarihi geçmeden minimum ödeme miktarı görünmez. Sadece parayı çektiğini görür hesap borcu olarak gözükmez. Haliyle borç yok gibi gözükür sistemde.

Ekstre gelince borç olarak gözükür.

Düzenleme: Deneme amaçlı mobil bankacılıktan borç ödeme diyip 1 liralık bir tutar ödedim, 1 lira ödendi.

Ödenir. Hesap kesiminden düşer. Yoksa 1000 liralık kredi kartıyla 5bin liralık alışveriş yapılamaz.
1000 liraya aldığınız bir ürün kredi kartının limitini 1000 düşürür fakat en az 2-3 gün olası recharge veya revize durumu için ekstreye işlenmez. Tekrar 1000 liralık yükleme yaptığınızda limit tekrar 1000 yükselir. Kartın limitinin yükselmesinin sebebi borç ödemeniz değil, yüklemiş olduğunuz 1000 lirayı ekstredeki bir borca revize etmesidir. 1000 liralık bir kartla sürekli revize ile 5000 liralık alışveriş yaparsanız hesap kesim günü minimum ödeme çok yüksek çıkar. Ayrıca revize edecek limit kalmadığında, karta para yükleyemezsiniz. Kesim yapılmadığı için borç gözükmez, borç gözükmediği için de borç ödeme sayfası çalışmaz. Yani ayın 5'inde alışveriş yapıp 25'inde ise dur şunları ödeyeyim bu ay hiç borcum gözükmesin kredi notum yükselsin gibi bir şey yapamazsınız.

1000 liraya aldığınız bir ürün kredi kartının limitini 1000 düşürür fakat en az 2-3 gün olası recharge veya revize durumu için ekstreye işlenmez. Tekrar 1000 liralık yükleme yaptığınızda limit tekrar 1000 yükselir. Kartın limitinin yükselmesinin sebebi borç ödemeniz değil, yüklemiş olduğunuz 1000 lirayı ekstredeki bir borca revize etmesidir. 1000 liralık bir kartla sürekli revize ile 5000 liralık alışveriş yaparsanız hesap kesim günü minimum ödeme çok yüksek çıkar. Ayrıca revize edecek limit kalmadığında, karta para yükleyemezsiniz. Kesim yapılmadığı için borç gözükmez, borç gözükmediği için de borç ödeme sayfası çalışmaz. Yani ayın 5'inde alışveriş yapıp 25'inde ise dur şunları ödeyeyim bu ay hiç borcum gözükmesin kredi notum yükselsin gibi bir şey yapamazsınız.

Bakın bu fotograf benim kendi kredi kartımın fotoğrafı. Ödenecek borcum yok ama diğer tutar diyerek ödeme yapıyorum. 1000 liralık kart ile bazen 7-8 bin TL harcama yapıyorum ve hesap kesiminde minimum ödeme 200 lira civarı çıkıyor. Bankadan bankaya değişir mi bilemem ama Finansbank bu şekilde çalışıyor. Yani borç görünmüyor şu an ama anlık ne kadar kullandım görebiliyorum. Diyelim ki 700 lira kullandım limitim 300 TL kaldı ama bana 2500 TL gerekiyor. O zaman kartıma 3200 lira ödeme yapıyorum ve 2500 harcıyorum. Hesap kesiminde de hiç borcum çıkmıyor. Yani teknik olarak hesap kesiminden önce borcumu ödemiş oluyorum. Arkadaş uygulamasında şu an ne kadar kullandığını görmesi gerekiyorken göremiyormuş. Hesap kesiminden önce görebilir dediğim oydu. Yani ne kadar harcadığını görmesi lazım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220214-004609_QNB Finansbank.jpg
    Screenshot_20220214-004609_QNB Finansbank.jpg
    34,5 KB · Görüntüleme: 35

Geri
Yukarı