Kredi kartı borcunu 1 gün ödemeyi unutmak puana etki eder mi?

Birben

Hectopat
Makaleler
1
Bundan 6 ay önce de 2 gün süreyle ödemeyi unutmuştum. Bundan önce yüklü miktar ödeme olsa da her zaman gününde ödedim. Ama son gelen kredi taksidimi unuttuğum için 1 gün sonra ödedim. Puanıma etki etmiş midir? Etki ettiyse nasıl bir yol izlemeliyim? Yakın zamanda konut kredisi cekmeyi düşündüğümden dolayı benim için önemli.

Hocam kredi kartının dönem borcunun çıktığı zamana ekstra son ödeme tarihi de var. Siz son ödeme tarihininde de geciktiniz mi ?

Tahminimce sorun oluşturmaz. Kredi notunu düşürmesi için uzun bir zaman geçmesi gerekiyor 1-2 ay kadar geçmesi gibi. Ondan dolayı sorun oluşturacağını sanmıyorum. Findeks raporu isteyebilirsiniz kredi notunu öğrenmek için.

Tahminimce sorun oluşturmaz. Kredi notunu düşürmesi için uzun bir zaman geçmesi gerekiyor 1-2 ay kadar geçmesi gibi. Ondan dolayı sorun oluşturacağını sanmıyorum. Findeks raporu isteyebilirsiniz kredi notunu öğrenmek için.

Reis bende 2 ay önce aradılar ödeme sözü için işlem vs... Bir şeyler dediler ben ödedim asgariyi 2 ay boyunca geçen içindeki para lazımdı kullandım bu ayın 4'ünde son ödeme tarihi var geciktirir isem ne gibi sıkıntılar olur kredi puanı harici işlem falan başlatabilirler mi? Öğrenciyim bu arada.

Bir gün gecikme olsa bir dönem gecikme olarak yansır diye biliyorum. Bankacım bana bir gün ödememenin bile ciddi sonuçları olabilir demişti, sonuçta banka vicdan vs aranmaz. Ama yine de içimin rahat olmasi için bilgi almak istiyorum. Senet ödemelerim var belki 20-30 puan düşmüşse oradan kurtarırım ama yine de findeks raporumu bankacımdan isteyeyim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı