Kredi kartı ekstresi nasıl hesaplanır?

batuhan3707

Hectopat
Öğrenciyim. İş bankası'nın öğrenciler için olan kredi kartını aldım. 1300 TL limitim var. 235 TL'sini harcadım. Ayın 8'inde ödeme yapmam gerekiyor fakat borç kısmına ve harcama kısmına baktığım zaman bir şey yazmıyor. Limit ise 1065 TL olarak gözüküyor. Ayın 8'i geldiği zaman ne kadar ödeyeceğimi nereden bileceğim ve ödemem gereken miktarı nasıl yatıracağım? Diğer sormak istediğim şey ise: Taksitli olarak alışveriş yapma amacıyla kartı aldım fakat limitim 1300 TL olduğu için 1300 TL'den fazla olan bir ürünü taksitli de olsa alamıyorum, limitimi de arttırmıyorlar. Diyelim 2500 TL'ye taksitli bir ürün alacağım. Hesabıma 1200 TL atsam alabilir miyim? Yardımlarınızı bekliyorum. Cahilim biraz bu konularda :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekstre kesildiği zaman ay içindeki harcamalarınız +varsa taksitlerinizi ödersiniz. Ekstre kesilmeden borç görünmez. Son ödeme tarihinde ödemezseniz ekstre tutarına faiz yansıtılır ve bir sonraki ekstrede o faiz eklenir.

Harcamalarınızı görmek istiyorsanız Dönem içi işlemler/harcamalar kısmına bakmanız gerekiyor. Borcunuz ekstreniz kesildikten sonra görünecek.

Öğrenciyim. İş bankası'nın öğrenciler için olan kredi kartını aldım. 1300 TL limitim var. 235 TL'sini harcadım. Ayın 8'inde ödeme yapmam gerekiyor fakat borç kısmına ve harcama kısmına baktığım zaman bir şey yazmıyor. Limit ise 1065 TL olarak gözüküyor. Ayın 8'i geldiği zaman ne kadar ödeyeceğimi nereden bileceğim ve ödemem gereken miktarı nasıl yatıracağım? Diğer sormak istediğim şey ise: Taksitli olarak alışveriş yapma amacıyla kartı aldım fakat limitim 1300 TL olduğu için 1300 TL'den fazla olan bir ürünü taksitli de olsa alamıyorum, limitimi de arttırmıyorlar. Diyelim 2500 TL'ye taksitli bir ürün alacağım. Hesabıma 1200 TL atsam alabilir miyim? Yardımlarınızı bekliyorum. Cahilim biraz bu konularda :)
Harcadığınız tutar provizyon (Kredi kartlarında bekleyen provizyon nedir, bekleyen provizyon sorunları, bankalarda bekleyen provizyon) olarak sisteme girmiştir bir kac gün sonra görülebilir. Hesap kesiminden sonra ne kadar alışveriş yapmışsanız onu ödersiniz. Ayrıca limit 1300tl dediniz 2500tl alışveriş yapmanız için limiti 2500tl arttırmanız gerekir. Nakit ne kadar para yatirsanizda sistem limite bağlı. Yani limitiniz kadar harcama yaparsiniz. Ister nakit olsun ister taksitli olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı