Çözüldü Kredi kartı limiti ve taksit nasıl hesaplanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gerets

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Öğrenci kredi kartımın limiti 1.700 TL tam olarak 1700'lük bir harcama yapacağım fakat bunu 9 taksite böldüreceğim dolayısıyla sorum size şu; aylık ödemem gereken ücret 190 TL oluyor 9 taksitte ben bu ay içerisinde başka alışveriş yapamaz mıyım limiti tam doldurduğum için yoksa 1700 TL'den 190 TL'yi çıkarınca kalan tutar kadar yine alışveriş yapabiliyor muyum? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Banka o fiyatı sizin namınıza karşı tarafa peşin ödediği için siz yatırdıkça limitiniz artar. Yani x firmasından 1700 liralık alışverişi banka aracılığıyla yapınca, banka x firmasına 1700 lira öder ve size bunu 9 taksit olarak (eğer kampanyası yoksa faizi mukabilinde) 190 TL aylık periyot halinde ödeme imkanı sunar. Siz de taksiti yatırdıkça kullanabilir limitiniz yine artmaya başlar, borcunuzu ödediğiniz oranda.
Banka o fiyatı sizin namınıza karşı tarafa peşin ödediği için siz yatırdıkça limitiniz artar. Yani x firmasından 1700 liralık alışverişi banka aracılığıyla yapınca, banka x firmasına 1700 lira öder ve size bunu 9 taksit olarak (eğer kampanyası yoksa faizi mukabilinde) 190 TL aylık periyot halinde ödeme imkanı sunar. Siz de taksiti yatırdıkça kullanabilir limitiniz yine artmaya başlar, borcunuzu ödediğiniz oranda.

Çözüm
Merhaba. Öğrenci kredi kartımın limiti 1.700 TL tam olarak 1700'lük bir harcama yapacağım fakat bunu 9 taksite böldüreceğim dolayısıyla sorum size şu; aylık ödemem gereken ücret 190 TL oluyor 9 taksitte ben bu ay içerisinde başka alışveriş yapamaz mıyım limiti tam doldurduğum için yoksa 1700 TL'den 190 TL'yi çıkarınca kalan tutar kadar yine alışveriş yapabiliyor muyum? Teşekkürler.
Şöyle düşünün sizin yerinize banka aldı sizde taksitle bankaya ödüyorsunuz yani 1700TL'lik limit gider aylık ödendikçe limitiniz taksit tutarı kadar açılır.

1700' kaça böldürürsen böldür. İlk anda 1700 gider.. Kaç taksit ise ona göre görürsün aylık ödemeni. Kartını ödedikçe ödediğin kadar kullanabilirsin.

Banka o fiyatı sizin namınıza karşı tarafa peşin ödediği için siz yatırdıkça limitiniz artar. Yani X firmasından 1700 liralık alışverişi banka aracılığıyla yapınca, banka X firmasına 1700 lira öder ve size bunu 9 taksit olarak (eğer kampanyası yoksa faizi mukabilinde) 190 TL aylık periyot halinde ödeme imkanı sunar. Siz de taksiti yatırdıkça kullanabilir limitiniz yine artmaya başlar, borcunuzu ödediğiniz oranda.

Hmm ben de sanıyordum ki her ay bana 1700 TL'lik harcama limiti veriliyor. Yanlış anlamadığımı doğrulamak amacı ile soruyorum, mesela gelecek ay 500 TL'sini ödedim borcumun dolayısıyla limitim bir sonraki ödememe kadar 500 TL olacak artık değil mi?

Hmm ben de sanıyordum ki her ay bana 1700 TL'lik harcama limiti veriliyor. Yanlış anlamadığımı doğrulamak amacı ile soruyorum, mesela gelecek ay 500 TL'sini ödedim borcumun dolayısıyla limitim bir sonraki ödememe kadar 500 TL olacak artık değil mi?
Evet. Ödediğiniz kadarını kullanabilirsiniz. Yani bir başka deyişle 1700 lira sizin adınıza x firmasına vermişti. Siz de 1700 liralık borcunuzun 500 lirasını ödediğiniz için tekrar o 500 liralık meblağı kredi olarak size kullandırıyor.

Evet. Ödediğiniz kadarını kullanabilirsiniz. Yani bir başka deyişle 1700 lira sizin adınıza X firmasına vermişti. Siz de 1700 liralık borcunuzun 500 lirasını ödediğiniz için tekrar o 500 liralık meblağı kredi olarak size kullandırıyor.

Pekala tamamdır :) Hepinize çok teşekkür ederim. Gerçekten çok bilgilendirici oldu benim açımdan.

Bu limit genellikle - ye giriyor. Limit 1700 ise 1700 TL'lik alışverişte -100 -200 taksite bağlı olarak . Yani 500 tl borç ödemeniz halinde 500 TL'lik bir para kullanmazsanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı