Kredi kartı ile taksit yapmak

omerfaruk3413

Hectopat
Selam dostlar.

Arkadaşlar ben ilk defa kredi kartı ile taksitli alışveriş yapacağım.

Simdi kullanılabilir limit 4800 küsur limitli kart, benim anlamadığım konu ben 4800 liralık alış verişi taksitlendirme yaparsam limiti aşmadan 9-12 aya bölsem faiz biner mi? Arkadaşıma sordum zamanında ödersen ve asgari limitten ödemezsen yani taksit tutarını tam ödersen faizli veya fazla ödemezsin diyor. İnternetten kredi kartı taksitlendirme hesaplayınca taksit arttıkça faiz miktarı da artıyor. Hiçbir şey anlamadım bu olaydan. Bir de illa bir şey mi almam gerekiyor taksit de bölmek için bu parayı, simdi ben bu parayı nakit olarak çeksem elden direk çektiğim parayı taksit taksit ödeyemiyor muyum? Bir de faiz binecekle taksit yapınca neden banka bana kullanmam için 4800 TL limit veriyor. Cardfinans kredi kartı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kredi kartına faiz uygulaması yapacağın alışveriş platformuyla ilgilidir. Peşin fiyatına taksit ibaresi var ise faizsiz taksitlendirme yapabilirsiniz. Ayrıca faizli harcamalarda taksit sayısının artışı ödeyeceğiniz aylık taksiti azaltacağından faiz oranı da ters orantı olarak artacaktır. Bu sistemin kuralıdır(saçma ama gerçekler). Ayrıca kredi kartından nakit çekerseniz bir sonra ki ekstre zamanında ne kadar çektiyseniz o kadar ödersiniz fakat yapılandırma yaparak tek çekim yaptığınız paranızı ör. 4800TL'yi faizli olarak taksitlendirme yapabilirsiniz. Sonuç olarak faiz maalesef birçok alışverişte olmakta. Ancak siz bir Enpara'ya bakın derim. Umarım yardımcı olabilmişimdir, iyi günler.

Selam dostlar.

Arkadaşlar ben ilk defa kredi kartı ile taksitli alışveriş yapacağım.

Simdi kullanılabilir limit 4800 küsur limitli kart, benim anlamadığım konu ben 4800 liralık alış verişi taksitlendirme yaparsam limiti aşmadan 9-12 aya bölsem faiz biner mi? Arkadaşıma sordum zamanında ödersen ve asgari limitten ödemezsen yani taksit tutarını tam ödersen faizli veya fazla ödemezsin diyor. İnternetten kredi kartı taksitlendirme hesaplayınca taksit arttıkça faiz miktarı da artıyor. Hiçbir şey anlamadım bu olaydan. Bir de illa bir şey mi almam gerekiyor taksit de bölmek için bu parayı, simdi ben bu parayı nakit olarak çeksem elden direk çektiğim parayı taksit taksit ödeyemiyor muyum? Bir de faiz binecekle taksit yapınca neden banka bana kullanmam için 4800 TL limit veriyor. Cardfinans kredi kartı.
  • Sitelerde taksit sayısı arttıkça ürünün fiyatı artış gösterebilir. Bazı siteler peşin fiyatına 12 taksit yaparken bazıları taksitli fiyatında artış gösterebilir.
  • Kartın ekstresi geldiğinde asgari ödenmesi gereken tutar vardır, bir de ekstresi vardır. Asgari ödersen sonraki ödemeye kadar faiz işler. Ekstre ödemen durumunda faiz işlemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı