Kredi kartı ile yapılan alışveriş iptal edilmesine rağmen provizyonda gözüküyor

elricstein

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Ankara
GameGaraj sitesinden taksitli bir şekilde alışveriş yaptım. Limit azaldı, işlem provizyonda gözükmeye başladı ama GameGaraj'ı aradığımda bana ödemenin gerçekleşmediğini söylediler. Bu konu hakkında yasal haklarım nelerdir? Bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi?

Provizyonda olması normaldir. Alışverişi yaptıktan hemen sonra iptal ettiyseniz eğer birkaç gün içinde son hareketlere düşmeden limitiniz düzelecektir. (Taksit yapmadıysanız eğer. Taksit yaptıysanız her ay taksit taksit iadeniz yatar)

GameGaraj sitesinden taksitli bir şekilde alışveriş yaptım. Limit azaldı, işlem provizyonda gözükmeye başladı ama GameGaraj'ı aradığımda bana ödemenin gerçekleşmediğini söylediler. Bu konu hakkında yasal haklarım nelerdir? Bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi?
Bankacılıkta provizyon işlemleri dahil gecikmeli olur. 3-4 gün sonra tekrar ekstrenize bakın eğer sorun aynıysa gamegaraj'dan tekrar talep oluşturun aksi yanıt alırsanız Tüketici Hakem Heyetine başvurabilirsiniz.

Provizyon işlemi bitince işlemin kaldırılacağını göreceksiniz. Kısacası iptal edildi ama provizyonda, dediğim gibi sürecin bitmesini bekleyin.

Provizyonda olması normaldir. Alışverişi yaptıktan hemen sonra iptal ettiyseniz eğer birkaç gün içinde son hareketlere düşmeden limitiniz düzelecektir. (Taksit yapmadıysanız eğer. Taksit yaptıysanız her ay taksit taksit iadeniz yatar)
Hayır anlamadınız, gamegaraj otomatik iptal etti ben etmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı