Kredi kartı limitinin üstünde alışveriş yapılabilir mi?

CnrMoltiSanti

Decapat
Yer
Tekirdağ Çerkezköy
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ7-3770 / GTX1650 4GB GDDR6 / 8+4 12GB 1600Mhz Kingston / H61M-DS2(Rev2.2)
Merhaba ben bir monitör satın almak istiyorum ve garanti kredi kartına başvurmuştum kart onaylandı ancak 1500₺ limit çıkmış ben örneğin 3000₺'lik bir monitörün 1500₺'lik kısmını peşin ödeyip diğer o 1500₺'lik kısmınıda kartımdan taksitlendirebilir miyim?

Kısaca: Kartımda 3000₺ var, 1500 peşin kalan 1500₺'yide limit kullanarak bidahaki ay ödemek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben bir monitör satın almak istiyorum ve garanti kredi kartına başvurmuştum kart onaylandı ancak 1500₺ limit çıkmış ben örneğin 3000₺'lik bir monitörün 1500₺'lik kısmını peşin ödeyip diğer o 1500₺'lik kısmınıda kartımdan taksitlendirebilir miyim?

Kısaca: Kartımda 3000₺ var, 1500 peşin kalan 1500₺'yide limit kullanarak bidahaki ay ödemek istiyorum.

Hepsiburada'da 2-3 ayrı kartla ödeme yapılıyor.

İnternetten alışverişlerinde bilmiyorum ama gidip elden bir mağazadan alacaksanız evet yapabiliyorsunuz. Ben Nakit olarak vatandan laptop alacaktım. Benden sadece 7 bin TL nakit aldılar bende bankaya gitmeye üşendiğimden gerisini de karta taksit yaptırdım.

Bu ekstra para limiti arttırıyor olayını çok duydum ama bankacılar olmaz diyor. Hangisi doğru anlamadım.
Artıyor. Kartımda 2 bin TL limit var. Ben karta bin TL yüklersem 3 bin TL limit oluyor ve 3 bin TL olan ürünü alabiliyorum. Sadece 2 bin TL olan kısım taksit oluyor. Daha önce bu sayede alışveriş yapmıştım.

Hocam yani ben karta 3000₺ atsam 1500₺'lik kısmını taksitlendirebilir miyim? Ya da direk limitim 3000₺ mi olur?

Artıyor. Kartımda 2 bin TL limit var. Ben karta bin TL yüklersem 3 bin TL limit oluyor ve 3 bin TL olan ürünü alabiliyorum. Sadece 2 bin TL olan kısım taksit oluyor. Daha önce bu sayede alışveriş yapmıştım.

@DaTTeBayoTheFrog kredi kartına ekstra para yüklemenin garantide belli bir yüzdesi var şu an hatırlamıyorum ama 1500ü 3000 TL yapabileceğini sanmıyorum çünkü çok yüksek bir yüzde değildi bende garanti kredi kartı kullanıyorum ama diğer bankaları bilmem.

Yeni konular

Geri
Yukarı