Çözüldü Kredi Kartı Taksitlendirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tKerem

Decapat
Merhaba, ben Kerem. İlk öncelikle size bir sorum olacaktı. Ben internetten bir ürün alacakken taksitlendirme yapacaktım. Bunun 3, 6, 9 ay taksit yapmak için kredi kartında para olması lazım mı?

Çözüm
Hayır, mesela parçalar ekran kartından ucuz, ekran kartının üzerine 100 lira eklersem olur mu? Hani siz kendi ürünün fiyatı veya fiyatının üstü olması lazım demiştiniz. Örnek vereyim : "Kredi kartına 700 TL yatırdım. Ekran kartı mesela 416 TL ve diğer parçalar 700 TL'nin altında. Otomatik olarak parçalar kendinden büyük parayı görünce taksitlendirme yapar mı?" diye soracaktım.
Dostum inan söylediğini anlayamadım kusura bakma
Merhaba, ben Kerem. İlk öncelikle size bir sorum olacaktı. Ben internetten bir ürün alacakken taksitlendirme yapacaktım. Bunun 3, 6, 9 ay taksit yapmak için kredi kartında para olması lazım mı?
Alacağın ürün fiyatı neyse kartında o kadar para olması gerekiyor. Taksit yap yada yapma.

Evet. Ürün 500 TL ise kartında hepsi olması gerekiyor. Alışveriş yaptığın zaman kartından hepsi tek seferde çekilir. Sonra sen geri öderken kaç taksit yaptıysan, örneğin 6 diyelim, 6 ayda (500/6) olacak şekilde her ay borcun bir taksidini ödersin.

Ben bilgisayar toplayacaktım. Biliyorsunuz ekran kartı (gtx 950) en pahalısı ve tüm parçaların taksitlendirmesini yaparken ekran kartının parası ve tüm parçaların taksitlendirmesinin fiyatının parasını koyarsam olur değil mi?
Mesela alacağın ürün 5bin TL senin kartında 5bin TL olması lazım. Ondan sonra 2-4-6 vs şeklinde taksit yaparsın total fiyat karttan çekilir sen arkadaşında dediği gibi her ay karta ödersin.

Mesela alacağın ürün 5bin TL senin kartında 5bin TL olması lazım. Ondan sonra 2-4-6 vs şeklinde taksit yaparsın total fiyat karttan çekilir sen arkadaşında dediği gibi her ay karta ödersin.
Hayır, mesela parçalar ekran kartından ucuz, ekran kartının üzerine 100 lira eklersem olur mu? Hani siz kendi ürünün fiyatı veya fiyatının üstü olması lazım demiştiniz. Örnek vereyim : "Kredi kartına 700 TL yatırdım. Ekran kartı mesela 416 TL ve diğer parçalar 700 TL'nin altında. Otomatik olarak parçalar kendinden büyük parayı görünce taksitlendirme yapar mı?" diye soracaktım.

Dostum inan söylediğini anlayamadım kusura bakma

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı