Kredi kartı taksitleri nasıl ödenir?

Praudh

Decapat
Daha fazla  
Herkese iyi, sağlıklı günler. İnternet üzerinden 21.000 TL civarında bir ürün almayı düşünüyorum. İlk defa kredi kartı kullanma durumum olacak o yüzden hakim değilim. Bu üründe 3 ay taksitle aynı parayı ödeyebiliyorum, üzerine bir şey koymuyor yani. Bu ödeme nasıl oluyor, nasıl bir süreç izliyor? Bugün ürünü satın aldım diyelim, 3 aylık süreç nasıl işliyor? Hangi tarihlerde ya da tarihe kadar ödeme yapmam gerekiyor. Bilgili arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Kredi kartının hesap kesim tarihi olur mobil uygulamada söyler sana. Örneğin hesap kesim tarihin ayın 20'si ise şu anda ürünü aldığında ilk taksidi 20 Mayıs'dan son ödeme tarihine kadar ödemen gerekir. Bu da 10 gün civarıdır kabaca son gün 30 Mayıs diyebiliriz.

Sonra 20 Haziran'da ikinci taksidin kesilir, son taksidi de 20 Ağustos'tan sonra ödersin ve biter. Dediğim gibi hesap kesim tarihini öğren gerisi kolay.

Hesap tarihi içerisinde çok fazla alışveriş yapma yeter. Aylara bölmeye çalış ödemeleri.

Kredi kartının hesap kesim tarihi olur mobil uygulamada söyler sana. Örneğin hesap kesim tarihin ayın 20'si ise şu anda ürünü aldığında ilk taksidi 20 Mayıs'dan son ödeme tarihine kadar ödemen gerekir. Bu da 10 gün civarıdır kabaca son gün 30 Mayıs diyebiliriz.

Sonra 20 Haziran'da ikinci taksidin kesilir, son taksidi de 20 Ağustos'tan sonra ödersin ve biter. Dediğim gibi hesap kesim tarihini öğren gerisi kolay.
Hesap kesim tarihi: 10.04
Sonraki hesap kesim tarihi: 10.05
Son ödeme tarihi: 22.04 olarak gözüküyor.
Şimdi ürünü aldım diyelim. Ödemeleri, özellikle ilk ödemeyi hangi zaman aralıklarında yapmam gerekecek?

10.05 ile 22.05 arasında mı?

Hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi arasında yapman gerekiyor ödemeyi.

Hesap kesim tarihi: 10.04
Sonraki hesap kesim tarihi: 10.05
Son ödeme tarihi: 22.04 olarak gözüküyor.
Şimdi ürünü aldım diyelim. Ödemeleri, özellikle ilk ödemeyi hangi zaman aralıklarında yapmam gerekecek?

10.05 ile 22.05 arasında mı?

Evet 10 Mayıs ile 20 Mayıs arasında yapacaksın. Tabii şu anda satın alım yaptığında "toplam borç" adı altında gözükecektir ama ödemene gerek yok. Bankalar da hesap kesim tarihinden önce taksit borcunu ödemenden hoşlanmazlar.

Hem kredi notunu iyi tutmak hem de ödeme kolaylığı için hesap kesim tarihini bekleyip "Hesap özeti borcu" kısmında yazan miktarı ödemelisin.

Evet o tarihler arasında oluyor. İlk defa kredi kartı kullanacaksan asgari ödeme yapmamaya çalış. Kredi notun düşerse bütün bankalar kredi vermiyor. Kredi notu bütün bankaları kapsıyor.

Geri
Yukarı