Kredi kartına para yatırınca limit artar mı?

Mehmet Aldemir

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 8265U 🥵
Merhaba arkadaşlar. Bir ürün alacağım, fiyatı 3.900 TL. Ancak öğrenci olduğum için kredi kartı limitim 2.500 TL. Kredi kartına 1.400 TL yatırırsam limit 3.900'e çıkar mı?

Kredi kartı limitiniz 2500 TL olarak kalmaya devam eder. 1400 TL limit fazlası bakiyeniz olur. Yani borç durumu eksi bakiye görünür. Alışveriş yaparken 3900 TL'lik alışveriş yapabilirsiniz. Sonuçta kredi kartı limitinizin üstüne fazla bakiyeniz bulunmuş olur.

Artmaz. Limitin kaçsa ona göre harcama yaparsın. Limitini geçtiğin zaman kredi kartında para da olsa harcama yapamıyorsun. En azından benim bankamda böyle.

Artmaz. Limitin kaçsa ona göre harcama yaparsın. Limitini geçtiğin zaman kredi kartında para da olsa harcama yapamıyorsun. En azından benim bankamda böyle.

Hangi bankaymış o.
Kredi kartının limiti 1000 TL ise limit degişmez, ama alacagınız ürün 2000 TL ise ve siz +1000 TL daha yaparsanız HARCAMA LİMİTİNİZ 2000 TL olur…
Yıllardır böyle kullanıyorum
2008 yılında limitim: 1300TL
2023 yılında limitim: 1300TL 😁

Garanti kullanıyorum limitim 12 bin₺.
13.171₺'ye Galaxy Tab S9FE aldım. 6 taksit ile hem de. Kullanabiliyorsunuz yani.
İlk defa limitüstü harcama yapılmadığını duyuyorum. Hangi banka gerçekten o?

Garanti kullanıyorum limitim 12 bin₺.
13.171₺'ye Galaxy Tab S9FE aldım. 6 taksit ile hem de. Kullanabiliyorsunuz yani.
İlk defa limitüstü harcama yapılmadığını duyuyorum. Hangi banka gerçekten o?
Limit üstü değil kartiniz 12.000 siz +1.317₺ yatirip bu limiti 13.171₺ yapabilirsiniz.
Ve Tab s9fe tek karttan ödeme yapip alabilirsiniz..

Limit üstü değil kartiniz 12.000 siz +1.317₺ yatirip bu limiti 13.171₺ yapabilirsiniz.
Ve Tab s9fe tek karttan ödeme yapip alabilirsiniz..
Yani? Aynı şey zaten. Konuyu açan kişinin mesajına bakar mısınız? "Limitim 2500₺ ama 3900₺'lik ürün almak istiyorum." demiş, ben de canlı örnek olarak kendi aldığım ürünü söyledim.
Ve evet limit üstü harcama oluyor.
Bankalardan "Artı limit iade." -isim değişiklik gösterebilir- diyerekte harcama yapmamanız durumunda iade alabiliyorsunuz paranızı.

Geri
Yukarı