Kredi kartındaki chip parayı Papara ile nakite çevirmek

Arbalet

Decapat
Daha fazla  
Merhaba herkese iyi Sosyaller.
Calismis oldugum sirketin calistigi banka 2 yilda bir yuklu miktar chip para yatiriyor. Bu yil da yatacak.
Cogu calisan bu chip paralari kuyumcudan altin alip bozdurma yontemiyle nakite ceviriyor lakin bildiginiz gibi kartla alirken ekstra vergi ve bozdururken aradaki makastan dolayi biraz fark olusuyor.
Papara yontemini ogrendim foruma sormak istedim
1. Papara guvenilir midir?
2. Papara programi uzerinden kredi kartindan para cekip, bankanin mobil uygulamasina girip cekilen parayi chip parayla odemek mumkun mu ve Papara bu isten ne kadar kesinti yapiyor.
Not: Halihazirda Papara kullanmiyorum.

Akbank kredi kartınız ile yaptığınız herhangi bir harcamanın borcunu doğrudan puanlarınız ile silebiliyorsunuz. Ay sonu ekstrenizi silmeniz daha kolay ve mantıklı olmaz mı?

Papara güvenilir ve denetlenen bir kuruluş. Komisyon oranları sitesinde belirtiliyor. Güncel oran %3,90 imiş.

Akbank kredi kartınız ile yaptığınız herhangi bir harcamanın borcunu doğrudan puanlarınız ile silebiliyorsunuz. Ay sonu ekstrenizi silmeniz daha kolay ve mantıklı olmaz mı?

Papara güvenilir ve denetlenen bir kuruluş. Komisyon oranları sitesinde belirtiliyor.

Hocam ekstremde hiç alisverisim ve borcum yok bayağıdır. Nakite cevirmeyle soylediginiz arasinda da alaka kuramadim.

Yaşamak için gıda alışverişi, akaryakıt harcaması ve benzer harcamaları yapmanız gerekiyor. Bunu Akbank kartınızla yapıp borcunu puanla öderseniz normalde buraya yapacağınız ödeme cebinize kalacak. Paranız da dolaylı yoldan nakit olmuş olacak. Sonuçta gıda harcaması yapılmadan durulamıyor. Tabii ki birkaç aya yetecek kadar chip-para varsa biraz fazla gelebilir. Enflasyon da bir sorun.

Papara’ya %3,90 komisyonla para yükleyip puan ile borcu silmek de bir yöntem. Yapacağınız harcamalar size yeniden puan kazandırmayacaksa zararlı çıkıyorsunuz yine de.

Papara güvenilir ve denetlenen bir kuruluş. Komisyon oranları sitesinde belirtiliyor. Güncel oran %3, 90 imiş.

Yaşamak için gıda alışverişi, akaryakıt harcaması ve benzer harcamaları yapmanız gerekiyor. Bunu Akbank kartınızla yapıp borcunu puanla öderseniz normalde buraya yapacağınız ödeme cebinize kalacak. Paranız da dolaylı yoldan nakit olmuş olacak. Sonuçta gıda harcaması yapılmadan durulamıyor. Tabii ki birkaç aya yetecek kadar chip-para varsa biraz fazla gelebilir.

Papara'ya %3, 90 komisyonla para yükleyip puan ile borcu silmek de bir yöntem. Yapacağınız harcamalar size yeniden puan kazandırmayacaksa zararlı çıkıyorsunuz yine de.

Hocam chip para yattiginda direk altin olarak kasama girecek, dediginiz gibi karttan alip chip parayla odemek de bir yontem lakin bu sefer kuyumcu kredi kartiyla alisveris yapiliyor diye afaki komisyonlar cikariyor o yuzden en uygun yolla nakite cevirip altin alacağım.
Bu %3.90 oranda herhangi bir sinir var mı yani 30bin 40bin gibi bir parayi tek seferde cekim yapabilir miyim? Sitesinde bununla ilgili bilgi bulamadim.

Merhaba herkese iyi Sosyaller.
Calismis oldugum sirketin calistigi banka 2 yilda bir yuklu miktar chip para yatiriyor. Bu yil da yatacak.
Cogu calisan bu chip paralari kuyumcudan altin alip bozdurma yontemiyle nakite ceviriyor lakin bildiginiz gibi kartla alirken ekstra vergi ve bozdururken aradaki makastan dolayi biraz fark olusuyor.
Papara yontemini ogrendim foruma sormak istedim
1. Papara guvenilir midir?
2. Papara programi uzerinden kredi kartindan para cekip, bankanin mobil uygulamasina girip cekilen parayi chip parayla odemek mumkun mu ve Papara bu isten ne kadar kesinti yapiyor.
Not: Halihazirda Papara kullanmiyorum.
Paparaya kredi kartı ile yüklediğiniz parayı nakit olarak çekemezsiniz. Papara kart ile harcamanız gerekir, yani aynı mantığa gelir.

Geri
Yukarı