Kredi kartından alınan ürün borç kapandıktan sonra iade edilirse ne olur?

Daha fazla  
Bir ürün aldım ve iade etmek istiyorum, ekstre kesildi ve ödedim bu ayki ekstreyi, ben bu ürünü iade edersem borcumdan 200 TL düşecek ve 200 TL limit artacak doğru mudur?
2. sorum ise ben şuan tüm kredi kartı borcunu kapatırsam ve o ürünü iade edersem o ürünün parası ana hesabıma mı gelir?

İadeniz kredi kartınıza gelir. Örneğin 1000 TL limitiniz varsa ve alışveriş sonrası 800 TL'ye düşmüşse iadeyle birlikte borcunuz ödenmiş sayılır ve yeniden 1000 TL kullanılabilir limitiniz olur. Borcunuzu iade gelmeden ödemişseniz iadenizle birlikte 1200 TL kullanılabilir limitiniz olur. Artı bakiyenizi bankanızla iletişime geçerek vadesiz hesabınıza aktarabilirsiniz. Bazı bankalarda nakit avans menüsünü kullanarak artı bakiyenizi herhangi bir ücret olmadan çekebiliyorsunuz. İnternet şubesinde doğrudan artı bakiye aktarımı için bir seçenek de olabiliyor.

İadeniz kredi kartınıza gelir. Örneğin 1000 TL limitiniz varsa ve alışveriş sonrası 800 TL'ye düşmüşse iadeyle birlikte borcunuz ödenmiş sayılır ve yeniden 1000 TL kullanılabilir limitiniz olur. Borcunuzu iade gelmeden ödemişseniz iadenizle birlikte 1200 TL kullanılabilir limitiniz olur. Artı bakiyenizi bankanızla iletişime geçerek vadesiz hesabınıza aktarabilirsiniz. Bazı bankalarda nakit avans menüsünü kullanarak artı bakiyenizi herhangi bir ücret olmadan çekebiliyorsunuz. İnternet şubesinde doğrudan artı bakiye aktarımı için bir seçenek de olabiliyor.

Teşekkür ederim hocam. Garanti BBVA kullanıyorum bu arada. Bir de dün 100 TL eksiğim vardı minimum tutarı ödemek için, kredi kartı limitinden Papara'ya, oradanda ana hesabıma aktarıp minimum tutarı ödedim. Bu işlemi yaparken yine borçlu kalıyorum ama borcumu da ödüyorum, nereye kadar böyle yapabilirim :D

Rica ederim. :) Garanti BBVA'nın internet şubesindeki seçenek ile artı bakiyenizi vadesiz hesabınıza aktarabiliyorsunuz.

Bu işlemi yaparken yine borçlu kalıyorum ama borcumu da ödüyorum. Nereye kadar böyle yapabilirim?
Papara limitiniz dolana kadar yükleme yapabilirsiniz. Herhangi bir sınırı yok fakat nakit avans limitinizi aşmak için kullandığınızda banka tarafından şüpheli görülebilir.

Geri
Yukarı